رئیس اجرایی دولت افغانستان در دیدار با رئیس جمهوری تاجیکستان از نهائی شدن پیش‌ نویس توافق‌ نامه راهبردی میان کابل و دوشنبه خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان امروز پنجشنبه در دیدار با امام‌علی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان در شهر دوشنبه اعلام کرد: افغانستان پیش‌ نویس توافق‌ نامه راهبردی میان کابل و دوشنبه را نهایی کرده و به زودی توسط مسئولان دو کشور امضاء خواهد شد.

رئیس اجرایی دولت افغانستان با اشاره به اینکه کشورش از طرح راه‌ آهن منطقه‌ ای سه جانبه و پنج‌ جانبه حمایت می‌کند، اظهار داشت: در دیدار با نخست‌وزیر و رئیس پارلمان تاجیکستان توافقنامه، یادداشت تفاهم مشترک و بیانیه بین دو کشور در حوزه‌های مختلف به امضا می رسد.

وی در ادامه تصریح کرد: از پیشنهاد رئیس جمهوری تاجیکستان برای همکاری برای مقابله با تروریسم و قاچاق موادمخدر نیز حمایت و آمادگی افغانستان را در این زمینه اعلام می کنیم.

امام‌علی رحمان نیز در این دیدار خواهان افزایش همکاری‌ های اقتصادی و تجاری میان دو کشور شده و وعده افزایش صادرات برق تاجیکستان به افغانستان را داده است.

رئیس جمهور تاجیکستان در ادامه با اشاره به تغییرات جدی در سیاست‌ های منطقه‌ ای و بین‌ المللی خواهان همکاری جدی میان نهادهای نظامی و امنیتی دو کشور شده است.