شادگان- خطیب جمعه شادگان گفت: تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی باعث تحول در مسیر فرهنگ دینی در کشور و منشا خدمات بی شمار شد.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام و المسلمین سید مجید شرفی درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شادگان که درمحل مسجد حضرت امیر المومنین (ع) این شهر برگزار شد، با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا تنها چیزی است که موجب سعادت انسان می شود.

وی با اشاره به اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به نقش و اهمیت این سازمان فرهنگی در جامعه، گفت: تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی باعث تحول و دگرگونی های زیادی در مسیر فرهنگ دینی و اسلامی و منشاء خیر و برکات بسیاری برای کشور ما بوده و هست.

خطیب جمعه شادگان همچنین با اشاره به روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی ادامه داد: حضرت امام با توجه به اهمیتی که برای تبلیغ دینی قائل بودند در ابتدای انقلاب دستور تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی را دادند.

وی در ادامه خطبه های خود با اشاره به آغازهفته قوه قضائیه افزود: دستگاه قضا مظهر اقتدار نظام در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و بخش قابل توجهی از امنیت پایدار کشور مرهون تلاش های بی وقفه و صادقانه قضات و کارکنان قوه قضائیه است.

حجت الاسلام شرفی بیان کرد: برخورداری مردم از خدمات بهتر کیفی و ارتقای سطح رضایت مندی ارباب رجوع از وظایف دستگاه قضا است.

وی همچنین با اشاره به شخصیت شهید بهشتی افزود: آن بزرگوار از مدافعان حقیقی انقلاب بود که از هیچ کوششی در راه اعتلای انقلاب اسلامی دریغ نکرد.

خطیب جمعه شادگان افزود: شهید بهشتی در تدوین قانون اساسی نقش ارزنده ای داشت و تقوا، ولایت‌مداری و مردم داری از ویژگی ها وی بود.

حجت الاسلام شرفی در فراز دیگری از خطبه های خود با اشاره به روز اصناف  گفت: اصناف و بازاریان را چه در مقاطع قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس از هیچ تلاشی در راستای سربلندی کشور دریغ نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه اصناف و بازاریان همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی ایران هستند، گفت: نقش اصناف و بازاریان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش کلیدی و اثرگذار بود.

خطیب جمعه شادگان در بخش دیگری از خطبه ها به سالروز تخریب بارگاه ائمه بقیع (علیهم السلام) اشاره کرد و افزود: این عمل قبیح دشمنان اهل بیت از عمق کینه و دشمنی آنها نسبت به اسلام و ائمه اطهار و تلاش برای رسیدن به اهداف شیطانی اربابان خود یعنی مستکبران و قدرت‌های بزرگ فتنه خبر می‌دهد.