معاون قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حمایت این وزارتخانه از فیلم های با موضوع قرآن و عترت، گفت: باید هنرمندان فیلم ساز بیشتری را برای افزایش تولیدات در این حوزه تربیت کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا حشمتی معاون قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی سالانه در ۱۰۰ فیلم کوتاه و انیمیشن با موضوع قرآن و عترت سرمایه گذاری می کند.

وی افزود: همچنین وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به علت پرهزینه بودن فیلم های بلند از فیلم هایی که موضوع آن ها قرآن وعترت باشد حمایت می کند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان کرد: درمبحث فیلم سازی برای افزایش تولیدات فیلم باموضوع قرآن وعترت باید هنرمندان بیشتری تربیت کرد و آموزش های بیشتری به آنان داده شود واز هنرمندان با استعداد دعوت شود تا آثاری با موضوع قرآن وعترت خلق کنند.

حجت الاسلام حشمتی، اظهارکرد: برای آموزش وتربیت هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه هایی مانند کارگاه های هنری و انتشار جزوات رادر دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از موازی کاری شورای فرهنگ قرآنی وظیفه سیاست گزاری تقسیم و تفکیک کار را به عهده گرفته است.

معاون وزیر در بخش دیگری از سخنانش اظهارکرد: براساس تقسیم کاری که شورای فرهنگ قرآنی انجام داده است بخش قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش خود را در حوزه مفاهیم و فهم قرآن متمرکز کرده است و سازمان تبلیغات اسلامی تبلیغ و ترویج اسلام درحوزه قرائت، حفظ و تجوید و اداره اوقاف نیز درحوزه مسابقات تلاش می کنند.