رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به همکاری در برنامه بورسیه‌های سازمان همکاریهای فضایی آسیا- اقیانوسیه (اپسکو) گفت: برنامه های اپسکو باعث پیشبرد تحصیلات تکمیلی کشورهای عضو می شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی براری در حاشیه شصت و یکمین اجلاس کمیته استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (کوپوس) با دبیرکل سازمان همکاری های فضایی آسیا- اقیانوسیه (اپسکو) دیدار کرد.

رئیس سازمان فضایی ایران به ضرورت توسعه همکاری های منطقه ای و بین المللی در حوزه فضایی تاکید کرد و با اشاره به همکاری های سازمان فضایی ایران و اپسکو، گفت: فعالیت ها و مشارکتهای سازمان فضایی ایران در اپسکو با جدیت و بطور منظم پیگیری و دنبال می شود و تداوم این همکاری، برای سازمان فضایی ایران بسیار مهم است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار تصریح کرد: با توجه به تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در اجلاس آتی اپسکو و رویدادهای مهم دیگر مشارکت جدی داریم .

وی افزود: حضور در پروژه‌های اپسکو مانند پروژه های ماهواره دانشجویی کوچک (SSS)، پ‍روژه منظومه ماهواره‌های کوچک چند ماموریتی (SMMS) و فاز دوم پروژه سیستم اپتیکی زمین پایه رصد اجرام فضایی (APOSOS) با کمک و همکاری دانشگاه ها و مؤسسات مربوطه در ایران میسر شده و به دنبال توسعه روابط و همکاری با اپسکو هستیم.

براری با اشاره به اجرای برنامه بورسیه های اپسکو، گفت: سازمان فضایی ایران همواره از این برنامه استقبال کرده و اطمینان داریم پیوستن دو دانشگاه دیگر (هاربین و NPU) به این برنامه نیز باعث پیشبرد اهداف اپسکو در زمینه تحصیلات تکمیلی کشورهای عضو می شود.