دو سال پس از همه‌پرسی خروج لندن از اتحادیه اروپا، تظاهرات موافقان «برگزیت» در خیابان‌های انگلیس در جریان است.

به گزارش شیعه پرس، امروز شنبه و در دومین سالگرد برگزاری همه پرسی در انگلیس درباره خروج لندن از اتحادیه اروپا موسوم به «برگزیت»، هزاران نفر از مردم در شهرهای مختلف به ویژه در لندن پایتخت به خیابان ها آمده و بر علیه روند کُند کنونی دولت ترزا می شعارهائی را سردادند.

تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پرچم انگلیس، دست نوشته ها و پلاکاردهایی از ترزا می نخست وزیر این کشور خواستند تا فرایند در پیش گرفته توسط نهادهای متولی در این خصوص را تسریع کرده و هرچه سریعتر از اتحادیه اروپا خارج شوند.

این در حالیست که بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس نیز ساعاتی پیش در پیامی توئیتری به مناسبت دومین سالگرد همه پرسی در این کشور درباره خروج لندن از اتحادیه اروپا خطاب به ترزا می نخست وزیر اعلام کرد: مردم؛ برگزیتِ دستمال توالتی نمی خواهند که نرم، تسلیم و نامحدود باشد.

وزیر خارجه انگلیس در پیام خود در این خصوص با انتقاد از روند کنونی برگزیت در کشورش نوشت: مردم از دولت خود اجرای دستورشان را در این باره می خواهند؛ یعنی خروج کامل از اروپا.

این در حالیست که پیام مذکور و تشبیه روند جاری برگزیت به یک دستمال، تا کنون دردسرهای زیادی زیادی را برای رئیس دستگاه دیپلماسی انگلیس به همراه داشه است.

بیشتر بخوانید.....
تجمع ضد سعودی یمنی‌های مقیم بلژیک در مقابل سفارت عربستان