نایب رئیس اجلاس بین‌ المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی گفت: عزاداری سنتی مردم هرمزگان هم‌ زمان با برگزاری چهاردهمین اجلاس بین‌ المللی پیرغلامان در بندرعباس ثبت ملی می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ محمد رحمان نظام اسلامی عصر امروز در نشست ستاد هماهنگی چهاردهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی اظهارداشت: طی ۱۳ سال گذشته، اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی به عنوان یکی از کارهای پر‌افتخار رسانه ملی در استان‌های کشور برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری اولین تا ششمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در حسینیه جماران بیان‌داشت: این اجلاس‌ها پس از آن در استان‌های دیگر نیز با حضور مهمانان خارجی و مداحان شاخص کشوری که در جهت ترویج حماسه عاشورا در جهان فعالیت می‌کنند برگزار شده است.

نایب رئیس اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی با اشاره به میزبانی استان فارس از برگزاری اجلاس در سال گذشته گفت: سیزدهمین اجلاس در سال ۹۴ در حرم شاهچراغ برگزار و ‌پرچم حرم مطهر امام حسین (ع) در مراسم اختتامیه آن به استان هرمزگان تقدیم و رسما اعلام شد.

نظام اسلامی در ادامه از برگزاری چهاردهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی از ششم تا نهم مهر ماه سال جاری در استان هرمزگان خبر داد و تصریح‌ کرد: با توجه به عشق و ارادت ویژه مردم هرمزگان و ویژگی‌های استان به حضرت ابوالفضل (ع)، این اجلاس به میزبانی استان برگزار و سپس عزاداری سنتی مردم هرمزگان ثبت ملی می‌شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود، ثبت عزاداری مردم استان‌های میزبان به صورت ملی توسط میراث فرهنگی و حضور مهمانان داخلی و خارجی در هر استان را از جمله آثار و برکات این اجلاس در استان‌ها عنوان‌کرد.