وزیر خارجه آمریکا گفت:اگر ایرانی ها حرکت به سوی برنامه تسلیحات هسته‌ ای را آغاز کنند، تمام جهان با آن مخالفت خواهند کرد و سرانجام به مسیری خواهیم رفت که فکر می‌ کنم به نفع ایران نیست.

به گزارش پرس شیعه،  مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه خبری ام‌اس‌ان‌بی‌سی بار دیگر اظهارات پیشین خود درباره ایران را تکرار کرد.

وزیر خارجه آمریکا در این مصاحبه گفت: امیدوارم ایرانی‌ ها درک کنند که اگر برنامه هسته‌ ای خود را شدت ببخشند، خشم همه جهان بر سر آنها فرود خواهد آمد.

وی ادامه داد: جدا از اینکه آنها چند سانتریفیوژ بیشتر را به چرخش درمی آورند، اگر حرکت به سوی برنامه تسلیحات هسته‌ ای را آغاز کنند، تمام جهان با آن مخالفت خواهند کرد و سرانجام به مسیری خواهیم رفت که فکر می‌ کنم به نفع ایران نیست.

مایک پمپئو افزود: وقتی می‌گویم خشم، آن را با اقدام نظامی اشتباه نگیرید. وقتی می‌گویم خشم، منظورم قدرت اقتصادی است که بر سر آنها فرود خواهد آمد. چیزی از عملیات نظامی نمی‌ گویم. امیدوارم چنین چیزی هرگز اتفاق نیفتد؛ چرا که آن به نفع هیچ‌ کسی نیست.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۸ ماه مارس سال جاری میلادی (۱۸ اردیبهشت) به بهانه های واهی و به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.