با آغاز بازشماری دستی آراء اقلیم کردستان، یک نماینده عضو جنبش التغییر (گوران) خواستار بازشماری آراء اقلیم کردستان در بغداد شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه خبری «خندان»، «هوشیار عبدالله» نماینده عضو جنبش تغییر (گوران) از اقلیم کردستان عراق پیشنهاد داده که بازشماری دستی آراء اقلیم کردستان در انتخابات پارلمانی اخیر در بغداد انجام شود.

در حالی که از روز گذشته بازشماری دستی آراء در اقلیم کردستان آغاز شده است این نماینده کُرد عراقی معتقد است بازشماری آراء در بغداد می تواند فشارها و دخالت های احزاب بزرگ در اقلیم کردستان را کاهش دهد.

عبدالله گفت که مسئولان اقلیم کردستان متهم به انجام بدترین نوع تقلب در انتخابات پارلمانی اخیر هستند و از زمانی که تصمیم گرفته شده تا طرف های مستقل مسئولیت بازشماری آراء را برعهده بگیرند فعالیت های آنها برای جلوگیری از فاش شدن تقلب در انتخابات و دست کاری آراء شهروندان آغاز شده است.

وی پیشنهاد داده برای اینکه روند بازشماری آراء اقلیم کردستان به دور هرگونه شبهه ای باشد، این اقدام در بغداد انجام شود و با صندوق های اقلیم کردستان به صورت استثنایی برخورد شود زیرا میزان تقلب در این منطقه از حد معمول هم فراتر رفته است.

روز گذشته «مازن عبدالقادر» مسئول در هیأت کمیساریای انتخابات عراق در اقلیم کردستان اعلام کرد که شورای قضایی عراق با همکاری کمیساریای عالی انتخابات این کشور بازشماری دستی آراء انتخابات پارلمانی عراق در اقلیم کردستان را آغاز کرده اند.