حمایت بی­‌دریغ و بی‌امان آن روحانی مردمی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و نظام انقلابی، خدمات اجتماعی، دینی و معنوی و مساعی موفق او در زمینه‌ تربیت جوانان این دیار، هرگز از خاطر مردم نمی رود.

به گزارش پرس شیعه، در پی درگذشت عالم پرهیزگار و روحانی خدوم و خلیق، جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید علی‌اکبر حسینی موسوی(ره)، پیام تسلیتی از سوی آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، ریاست شورای حوزه‌های علمیه استان تهران و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه­‌ اسلامی صادر شد. متن پیام ایشان بدین شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم.

إنا لله وإنا الیه راجعون

خبر درگذشت عالم پرهیزگار و روحانی خدوم و خلیق، جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید علی‌اکبر حسینی موسوی(ره) موجب تاسّف و تاثر طبقات مختلف مردم وفادار و مؤمن پایتخت گردید.

حمایت بی­‌دریغ و بی‌امان آن روحانی مردمی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و نظام انقلابی، خدمات اجتماعی، دینی و معنوی و مساعی موفق او در زمینه‌ی تربیت جوانان این دیار، هرگز از خاطر مردم قدرشناس نمی‌رود، و این خدمات ارزشمند صدقه‌ی جاریه‌ای به‌شمار می‌رود که روح بلند او در بارگاه باری هماره از آن بهره‌مند خواهد بود.

این‌جانب این ضایعه مولمه را، از سوی خود و ارکان حوزه‌ی علمیه‌ی عریق تهران، و مسئولان و اعضای هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ اسلامی، به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام ظله)، جامعه‌ی ایمانی پایتخت و اهل بیت محترم، خیل ارادتمندان سوگمند این استاد، تسلیت عرض کرده، از بارگاه الاهی برای بازماندگانش صبر و سلامت، و برای آن فقید سعید، غفران و حشر با اجداد طاهرینش را مسئلت می­‌دارم.

علی‌اکبر رشـاد

دوم تیرماه یک‌هزار و سیصد و نود و هفت