تروریست‌ های تکفیری با ۵۰ خمپاره مردم تحت محاصره شهرک‌ های شیعه‌ نشین الفوعه و کفریا در استان ادلب سوریه را هدف قرار دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، در پی حملات خمپاره ای تروریست های گروه موسوم به «جیش الفتح» به محلات مسکونی منطقه تحت محاصره «الفوعه» در حومه شمالی ادلب دست کم ۷ نفر زخمی شدند.

منابع محلی در منطقه الفوعه اعلام کردند که تروریست های جبهه النصره و گروه های مسلح وابسته به جیش الفتح که در مناطق بنش و معره مصرین متمرکز هستند با بیش از ۵۰ خمپاره منازل شهروندان در الفوعه را هدف قرار دادند.

این منابع اعلام کردند که در حملات تروریست ها به الفوعه دست کم ۷ نفر از جمله چند زن زخمی شده و به منازل شهروندان و دارایی های آنها خسارت وارد گردید.

روز دوشنبه نیز در حملات تک تیراندازان تروریست ها به الفوعه در شمال شرقی شهر ادلب یک زن شهید و ۳ کودک زخمی شدند. تروریست های مسلح همچنین منطقه کفریا در حومه ادلب را نیز مورد حمله قرار دادند.

در حمله تک تیراندازان گروه های تروریستی در حلب نیز یک نفر به شهادت رسید. لازم به ذکر است که فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه پیش از این اعلام کرد که آتش بس در حلب و حومه آن به مدت ۴۸ ساعت از بامداد سه شنبه تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه تمدید می شود.