نخست وزیر تونس در سخنانی برای چندمین بار مخالفت کشورش با هرگونه دخالت نظامی خارجی در لیبی به بهانه مبارزه با داعش را اعلام کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، «الحبیب الصید» نخست وزیر تونس در سخنانی هرگونه دخالت خارجی در لیبی را نادرست خواند.

بر اساس این گزارش، وی با تأکید بر لزوم عدم دخالت خارجی در لیبی به بهانه مبارزه با ترویسم، اظهار داشت: راه حل بحران کنونی لیبی است نه نظامی.

نخست وزیر تونس همچنین همکاری های گسترده کشورش با کشورهایی نظیر مغرب و الجزایر در مبارزه با تروریسم را ضروری دانست.

گفتنی است، «خمیس الجهیناوی» وزیر خارجه تونس نیز پیشتر به اظهارات اخیر «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو که برای اعزام نیرو به لیبی اعلام آمادگی کرده بود، واکنش نشان داده بود.

وی در این خصوص اعلام کرده بود: تونس همچنان با هرگونه دخالت نظامی خارجی در لیبی مخالف است و بارها موضع خود را به صورت رسمی اعلام کرده است.

وزیر خارجه تونس با بیان اینکه مبارزه با تروریسم در لیبی نیازی به دخالت نظامی خارجی ندارد، تصریح کرده بود: با تشکیل دولت وحدت ملی در لیبی مبارزه با تروریسم در این کشور به صورت سازمان یافته ای ادامه خواهد یافت و نیازی به نیروهای بیگانه نیست.

اعلام مخالفت مقامات تونسی با هرگونه دخالت نظامی خارجی در لیبی پس از آن صورت گرفت که «ینس استولتنبرگ» دیبرکل ناتو با اعلام حمایت از دولت وحدت ملی در لیبی گفته بود: ناتو آماده است در سایه نظارت اتحادیه اروپا به سواحل لیبی نیرو اعزام کند.