گزارش ها نشان می دهد که آمریکا سلاح های جدید و خطرناک خود را برای اولین بار در افغانستان آزمایش می کند.

 به گزارش پرس شیعه به نقل از اطلس، آمریکا بعد از سال ها حضور در افغانستان، اکنون به دنبال استفاده از سلاح های ناشناخته در افغانستان است تا با استفاده از آنها در جنگ افغانستان، این سلاح ها را نیز مورد آزمایش قرار دهد.

یک روزنامه آمریکایی بنام «stars & stripes» نوشته است که آمریکا سلاح های جدید خود را در افغانستان آزمایش می کند. این روزنامه می افزاید که آمریکا در افغانستان به نیروهای خود آموزش استفاده از سلاح های جدید را می دهد.

در این سلاح ها از گلوله هایی استفاده می شود که فرد مورد هدف را نمی کشد بلکه با اصابت گلوله، گاز تولید می شود و فرد مورد نظر را بی هوش می کند.

در این گلوله ها از مواد شیمیایی استفاده شده است که کارشناسان پزشکی آن را باعث بروز امراض خطرناک از جمله سرطان می دانند.

تسلیحات غیرکشنده ارتش آمریکا در کنترل تجمعات و مقابله با اهداف غیرنظامی می‌تواند کاربردی باشد و ارتش آمریکا نیز در نظر دارد تا آن را برای نخستین بار علیه مردم افغانستان آزمایش کند.

حضور نیروهای خارجی و جنگ ۱۷ ساله آمریکا، افغانستان را به آزمایشگاه تسلیحات خطرناک ارتش این کشور و دیگر شرکای غربی‌اش تبدیل کرده است.

چند ماه پیش نیز گزارش‌هایی درباره آزمایش ۲ نوع سلاح ناشناخته و جدید از سوی نیروهای آمریکایی در افغانستان منتشر شد که توسط مقامات افغان و آمریکایی تاکنون تایید نشده است.