یک رسانه غربی به نقل از مقامات پنتاگون اعلام کرد که آمریکا در خصوص خواسته های خود از کره شمالی به زودی جدولی زمانبندی شده را به پیونگ یانگ ارائه می کند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، بر اساس اعلام این مقام وزارت دفاع آمریکا، واشنگتن بر اساس دیدار رهبران دو کشور و درباره خواسته های خود از کره شمالی در خصوص خلع سلاح هسته ای به زودی جدولی زمانبندی شده را به پیونگ یانگ ارائه می کند. این جدول به طور خاص مربوط به خواسته های آمریکا از کره شمالی می شود.

این مقام پنتاگون که رویترز اشاره ای به نام وی نکرده در ادامه افزود: این جدول زمانبندی شده می تواند به خوبی میزان پایبندی کره شمالی به تعهداتش را نشان بدهد.

قرار است «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا ظرف روزهای آینده به آسیا سفر کند و «مایک پمپئو» وزیر خارجه ایالات متحده نیز اعلام کرده که به زودی به کره شمالی سفر خواهد کرد.

این وضعیت در حالی است که روز گذشته دفتر اطلاع ‌رسانی کاخ سفید اعلام کرد رئیس‌ جمهور آمریکا با توجه به «ادامه وجود مواد شکافت ‌پذیر قابل استفاده در تسلیحات در شبه‌ جزیره کره و تهدید غیرمعمولی که این موضوع برای امنیت ملی، اقتصاد و سیاست خارجی آمریکا ایجاد کرده» فرمان‌های اجرایی رؤسای‌جمهور قبل را که از سال ۲۰۰۸ اجرایی شده و اعلام «وضعیت اضطرار ملی» علیه کره شمالی را تمدید می ‌کند.

ترامپ در حالی این تحریم را یک سال دیگر تمدید کرد که کره شمالی برای مهیا شدن زمینه ملاقات «کیم جونگ اون» رهبر این کشور و رئیس‌ جمهور آمریکا در سنگاپور، ۳ خرداد، تونل‌های انجام آزمایش‌های هسته‌ای خود را که با نام سایت «پونگیه‌ری» شناخته می‌شد، در برابر دیده خبرنگاران بین‌المللی منفجر کرد.

بیشتر بخوانید.....
دولت ترامپ درج «اخوان‌ المسلمین» در فهرست تروریست‌ ها را بررسی می‌کند

این دیدار روز ۲۲ خرداد در سنگاپور انجام شد و پس از آن گفته شد که کره شمالی با ادامه روند خلع سلاح اتمی به شرط گرفتن «تضمین امنیتی» از آمریکا، موافقت کرده است؛ ماهیت و ساز و کار اجرایی این «تضمین امنیتی» هنوز اعلام نشده است.

بعد از این دیدار، همچنین گفته شد که کیم جونگ اون، دعوت ترامپ برای سفر به واشنگتن‌ دی. سی. برای برگزاری دور بعدی مذاکرات را پذیرفته است.