دبیر همایش ملی فرهنگ دفاعی گفت: آنچه به دیپلمات های ما توان دفاع از انقلاب را می دهد فرهنگ دفاعی است.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار داود عامری در نشست خبری «همایش ملی فرهنگ دفاعی» که بیست و ششم اردیبهشت ماه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شود اظهار داشت: دفاع جز هویت یک جامعه است. انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و این وجه تمایز ما با سایر انقلاب هاست.

سردار عامری با بیان اینکه فرهنگ منبع اصلی قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود گفت: فرهنگ دفاعی یکی از زیرساخت های اصلی ماست و فرهنگ دفاعی را می توان در عرصه های مختلف با کارکردهای مختلف تعریف کرد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ دفاعی را می توان در عرصه فرهنگ و هنر تعریف کرد افزود: صیانت از دستاوردهای دفاعی ایران که تمدن ساز است، یعنی فرهنگ دفاعی.

دبیر همایش ملی فرهنگ دفاعی توجه به مقابله با فرهنگ های مهاجم که قصد تخریب فرهنگ بومی ما را دارند را فرهنگ دفاعی دانست و ادامه داد: فرهنگ دفاعی در حوزه علم و فناوری یعنی کاهش مهاجرت نخبگان و انگیزه بالا برای نهضت علم و فناوری برای رشد و پیشرفت کشور.

سردار عامری ادامه داد: اگر امروز شاهد پیشرفت کشوریم نشانه ای از پیشرفت فرهنگ دفاعی است.

وی با اشاره به کارکرد فرهنگ دفاعی در صحنه بین المللی گفت: فرهنگ دفاعی در صحنه بین المللی می تواند کارکردهای متفاوت و با ارزشی داشته باشد؛ در روابط بین الملل امروز نگاه به عرصه تمدنی است.

دبیر همایش ملی فرهنگ دفاعی در ادامه فرهنگ دفاعی را حس تعلق دینی و فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: اگر ما بخواهیم داشته های فرهنگی خود را ترسیم و ارزش گذاری کنیم یکی از داشته های ما فرهنگ دفاعی است.

سردار عامری ادامه داد: فرهنگ دفاعی فراتر از تفکر و فرهنگ بسیجی است و حتی فراتر از فرهنگ دفاع مقدس است، هر ملتی بتواند این حوزه را به خوبی بشناسد توانسته آن را تعمیق دهد.

وی با بیان اینکه در همه عرصه های متداول بین المللی و بشری ایران یک کشور مطرح و آینده دار و رو به توسعه است افزود: انسان با اتکا به نقاط قدرت خود حرکت می کند.

دبیر همایش ملی فرهنگ دفاعی با طرح این سوال که چرا ما شاهد مهاجرت نخبگان از کشور هستیم افزود: سیل مهاجرت و عدم بازگشت آنها یک آسیب است.

عامری ادامه داد: آنچه به دیپلمات های ما توان دفاع از انقلاب را می دهد همین فرهنگ دفاعی است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری همایش فرهنگ دفاعی گفت: همایش ملی فرهنگ دفاعی روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود. این همایش یک نشست افتتاحیه خواهد داشت که برخی از مسئولین نظام در آن حضور دارند.

عامری افزود: بعدازظهر نیز ۴ کمیسیون تخصصی برگزار خواهد شد.

دبیر همایش ملی فرهنگ دفاعی در خصوص سخنرانان این همایش گفت: از رئیس جمهور برای سخنرانی در این همایش دعوت شده است و ایشان قول مساعد داده اند؛ همچنین یکی از فرماندهان نظامی کشور هم در این همایش سخنرانی خواهد کرد.