فرمانده نیروی دریایی با بیان این که عملیات رعدی که تکاوران دریایی در خلیج عدن انجام دادند بی نظیر بود، گفت: در آن عملیات ویژه در فاصله ۳۰۰۰ کیلومتر دورتر از مرز توانستید از انقلاب دفاع کنید.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی نداجا، امیر دریادار حبیب الله سیاری با حضور در تیپ تفنگداران امام حسین(ع) منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، با تفنگداران این تیپ و تکاوران تیپ مسلم ابن عقیل دیدار کرد.

دریادار سیاری با تاکید بر این که تیپ تفنگداران دریایی امام حسین(ع) سابقه ای درخشانی دارد، گفت: نامگذاری این تیپ به نام تیپ امام حسین(ع) به این دلیل است که تکاوران این تیپ در دفاع مقدس از جزایر و مرزهای آبی با جانفشانی دفاع کردند و مردانه ایستادند در حالی که همه فکر می کردند جزایر را از دست می دهیم، اما تیپ امام حسین(ع) مردانه ایستاد و دفاع کرد و اجازه نداد دشمن به جزایر ما دست درازی کند و با اقتدار جنگید و نام نیکی از خود بر جای گذاشت پس این را افتخار خود بدانید که در این تیپ خدمت می کنید.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تیپ مسلم بن عقیل و تکاوران دریایی دلاور آن، ریشه پرافتخاری دارند، شما وارث راه تکاورانی هستید که کمر دشمن را شکستند و در مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی فقط با یک گردان در مقابل ۲ لشکر دشمن، ۳۴ روز مقاومت کردند و توانستند راهبرد دشمن را در تسلط سریع بر خرمشهر شکست دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان این که عملیات رعدی که شما در خلیج عدن انجام دادید در نوع خود بی نظیر و نمونه است، تصریح کرد: شما در آن عملیات ویژه در فاصله ۳۰۰۰ کیلومتر دورتر از مرز این میهن توانستید از منافع کشور و انقلاب دفاع کنید و این نشان از روحیه و اعتقاد بالای شماست و الان با این اقتدار در دریای سرخ حضور دارید و با حفظ امنیت خطوط مواصلاتی بر اقتصاد کشور نیز تاثیر گذار هستید. قدر این جایگاه خود را بدانید و امروز به برکت وجود انقلاب و به ویژه تدابیر مقام معظم رهبری در جنوب کشور دیوار دفاعی به وجود آوردید که هیچ دشمنی جرات جسارت را به خود نمی دهد که به مرزهای آبی و خاکی ما نزدیک شود.

سیاری در پایان اظهار داشت: آمادگی خود را بالا ببرید تا از غافلگیری جلوگیری کنید، زیرا هر روز تهدیدات و شکل آن در حال تغییر است، پس باید تلاش کنیم تا غافلگیر نشویم پس این میسر نمی شود، تنها با استفاده از اعتقادات، ایمان و روحیه وآمادگی در نیروی انسانی و تعمیر و نگهداری در تجهیزات.