نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: آنچه در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی بدست آورده‌ ایم در سایه تکیه بر اصول و مبانی و ایستادگی در برابر قدرتهای سرکش و زورگو و در رأس آنها امریکا است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سپاه نیوز، همزمان با فرارسیدن اعیاد شعبانیه و خجسته سالروز میلاد با سعادت اباعبدالله الحسین (ع)، حجت الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت و گویی به مناسبت روز پاسدار ضمن تبیین نقش، جایگاه و اهمیت پاسداری از انقلاب اسلامی، از سپاه به عنوان نهادی انقلابی، مکتبی، پیش برنده و پیش رونده یاد کرد و گفت: توجه به متغیرها و مقتضیات زمان و مکان از جمله الزامات انقلابی بودن سپاه است و سپاه به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی می‌بایست با در نظر گرفتن و توجه به «متغیرها و مقتضیات» به عنوان یکی از الزامات انقلابی بودن این نهاد مکتبی، در تمامی حوزه‌های سخت، نیم سخت و نرم از آمادگی مطلوب و کافی برخوردار باشد.

وی افزود: بدون داشتن شناخت کامل، پاسداری از انقلاب بویژه در جبهه نرم افزاری که با نفاق، پوشش و لایه‌های پنهان همراه است با مشکل مواجه خواهد شد و امروز متغیرهای زیادی فراروی ما قرار دارد که شناخت آنها نقش تعیین کننده‌ای را در انقلابی بودن ما ایفا می‌کند.

حجت الاسلام سعیدی «زمان شناسی» را از دیگر ویژگیهای انقلابی بودن سپاه خواند و اظهار کرد: بنابر روایات اسلامی «کسی که آگاه به زمانه باشد شبیخون نمی‌خورد» و بصیرت و آینده‌نگری افراد بالاخص در نیروهای مسلح موجب می‌شود تا اهداف و مقاصد شوم دشمن در زمان مناسب شناسایی شده و با آن مقابله شود.

وی گام برداشتن در مسیر موازین و چهارچوب‌های حرکت رهبر معظم انقلاب را دیگر شرط انقلابی بودن سپاه برشمرد و خاطر نشان کرد: بیان معظم له مبنی بر اینکه «من انقلابی‌ام، دیپلمات نیستم» حاکی از نگاه انقلابی رهبر فرزانه انقلاب و ایستادگی و تکیه ایشان بر حفظ استاندارها و اصول و مبانی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیشترین خطر و تهدید متوجه انقلابهای توحیدی را تصرف در اصول نرم افزار بعثت، امامت و ولایت فقیه توصیف و با بیان اینکه وجود بدل شناسی چون علامه شهید مرتضی مطهری می‌تواند راه و مسیر اصلی را از غیر تشخیص دهد، سپاه وظیفه رعایت استانداردها را داشته و باید از اصول امام (ره) و رهبری دفاع کند؛ از جمله اینکه ولایت فقیه نشأت گرفته از ولایت ائمه است و این اصل تغییرپذیر نیست.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه حکومت دینی با ایفای نقش مردم بوجود می‌آید گفت:نقش مردم فعلیت بخشیدن و ایجاد بستر و زمینه تحقق حکومت دینی است.

حجت الاسلام سعیدی قرار گرفتن سپاه در مرز دفاع از کیان، قرآن، اسلام، انقلاب اسلامی و نظام را علت هجمه دشمن بر علیه این نهاد مردمی برشمرد و تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دلیل آنکه در تمامی عرصه‌ها و ابعاد در حال حرکت مجاهدانه، تلاش، مبارزه و جهاد با دشمنان پیدا و پنهان انقلاب بوده و در صف اول تقابل با منافع مستکبرانه و زورمندانه دشمنان است همواره مورد هجمه آن قرار دارد.

وی «نفوذ» را راهبرد خصمانه امروز دشمن در مواجهه با انقلاب اسلامی توصیف و تصریح کرد:تجربیات تلخی در این خصوص پیش روی ماست و با نگاهی به تاریخ گذشته درمی‌یابیم که به طور معمول انقلابها از صدر اسلام تاکنون در سایه نفوذ و حرکت نرم افزاری از پای درآمده‌اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه از نفوذ به عنوان تصرف دشمن در ادراک مسئولین و مردم یاد کرد و اظهار داشت:نفوذ سیاسی بمعنای تصرف در ادراک سیاسی دولتمردان و نفوذ فرهنگی تصرف در ادراک فرهنگی مردم است و نگرانی‌ها از این است که دشمن با تمرکز روی افکار مردم و دولتمردان بتواند بر آنها تأثیرگذاشته و اهداف خود را از این طریق دنبال کند.

وی با اشاره به خباثتهای امریکا در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی بر علیه ملت ایران، اعتماد و تسلیم شدن در برابر خواست «کدخدا» را «اشتباه گرفتن دوست و دشمن» توصیف کرد و اظهار داشت: مطرح شدن برجام ۲، ۳ و ۴ پس از برجام، دامی برای انقلاب اسلامی بود که رهبر معظم انقلاب با هوشمندی و ژرف اندیشی خط امریکا را خواندند و مانع تحقق آن شدند.

حجت الاسلام سعیدی خط بطلان کشیدن بر تمامی دستاوردهای انقلاب را از پیامدهای تسلیم شدن در برابر زیاده خواهی دشمن توصیف و خاطر نشان کرد:آنچه در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی بدست آورده‌ایم در سایه تکیه بر اصول و مبانی و ایستادگی در برابر قدرتهای سرکش و زورگو و در رأس آنها امریکا است و توانمندی، اقتدار و عزت امروز ما مرهون مقاومت ماست.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان سخنانش شرط ماندن را ایستادگی توصیف و با بیان اینکه نفوذ گفتمانی و معنوی انقلاب در میان ملتهای آزادیخواه جهان و ملل مسلمان موجب هراس استکبار جهانی شده است تصریح کرد: اگر امروز مستشاران نظامی ما در جبهه مقاومت به ایفای نقش مؤثر می‌پردازند، این مهم درواقع دفاع از کیان اسلام و میهن اسلامی است و اگر در آن جبهه با دشمن رو به رو نشویم باید در شهرهای خودمان با آنها بجنگیم.