حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: جناح ها در عمل باید ثابت کنند که هدف خدمت به مردم است؛ نه خدمت به شخص و جناح که اگر اینگونه باشد، ارزش ها از نظر خواهد افتاد و این سخنان شنیده خواهد شد که چه آب و نانی در نمایندگی است که برخی برای آن سر و دست می شکنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره به وضعیت امروز مجلس شورای اسلامی، اظهار داشتند: امروز از مردم برخی سخنان شنیده می شود که این مقامات، چه آب و نانی برای نمایندگان مجلس دارد که اینگونه برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

ایشان ابراز داشتند: برخی از رفتارها سبب شده تا اینگونه سخنان در جامعه شنیده شود و نمایندگان مجلس باید برای رسیدن به اهداف، تلاش خود را انجام دهند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: مجلسیان باید نشان دهند که برای خدمت تلاش می کنند و این مقامات را برای خدمت به مردم می خواهند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به توصیه امام علی(ع) به مالک اشتر، تصریح کردند: حضرت به مالک فرمودند: این مقامی که تو داری، طعمه نیست؛ گزینه شخصی نیست؛ بلکه برای خدمت به مردم است.

این مفسر قرآن کریم بیان داشتند: جناح ها در عمل باید ثابت کنند که هدف خدمت به مردم است؛ نه خدمت به شخص و جناح که اگر اینگونه باشد، ارزش ها از نظر خواهد افتاد و این سخنان شنیده خواهد شد که چه آب و نانی در نمایندگی است که برخی برای آن سر و دست می شکنند.

این استاد برجسته حوزه اظهار داشتند: اگر هدف تلاش برای مردم باشد، بسیاری از اختلافات و نزاع ها برچیده و خاموش خواهد شد.

معظم له ابراز داشتند: حال که در آستانه تشکیل مجلس دهم هستیم، امیدواریم نمایندگان در عمل نشان دهند که هدف از تلاش های تبلیغاتی، خدمت به مردم بوده است.

ایشان در بخش دیگر از سخنان خود به روایتی از امام سجاد(ع) اشاره و خاطرنشان ساختند: حضرت در این حدیث فرمودند: «إبْنُ آدَم لاَتَزَالُ بِخَیر مَا کَانَ لَکَ وَاعِظٌ مِنْ نَفْسِکَ وَ مَا کَانَتْ الْمُحَاسَبَهُ مِنْ هَمِّکَ وَ مَا کَانَ الخَوْفُ لَکَ شِعَاراً و الحُزْنُ لَکَ دِثَاراً …/ ای بنی آدم خوشبخت خواهی بود، تا هنگامی که واعظ درونی و نفسانی داشته باشی و اعمالت را محاسبه کنی ، تو را است نسبت به آینده مانند لباس رویین و اندوهت نسبت به گذشته مانند لباس زیرین باشد.

این مرجع تقلید در پایان تصریح کردند: پس از تکمیل تفسیر نمونه، تفسیر موضوعی، شرح نهج البلاغه، شرح صحیفه سجادیه را آغاز کرده ایم که خوشبختانه جلد اول آن تازه به چاپ رسیده است.