مقام های محلی در ولایت ننگرهار افغانستان می گویند که رادیو داعش پس از چند ماه توقف، دوباره با نام جدید صدای خلافت پخش برنامه های خود را آغاز کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ فرماندار شهر اچین اظهار داشت: کارمندان رادیو داعش تغییر کرده و افراد جدیدی آن را اداره می کنند.

پیشتر نیروهای امنیتی افغانستان اعلام کرده بودند که رادیو داعش با تمام امکاناتش نابود شده و دیگر اجازه‌ء فعالیت به آن داده نخواهد شد؛ اما گفته شده که این رادیو علاوه بر زبان های دری و پشتو، به زبان عربی و پنجابی نیز برنامه پخش می کند.

«غالب مجاهد» شهر اچین ولایت ننگرهار آغاز دوباره فعالیت رادیو داعش را تایید کرده است.

آقای مجاهد گفت: رادیو داعش به زبان فارسی، عربی و پشتو برنامه پخش می کند اما برخی می گویند که به زبان پنجابی نیز برنامه پخش می کند؛ کارمندان رادیو داعش نیز تغییر کرده و افراد جدیدی در آن فعالیت می کنند.

گفته می شود که رادیو داعش اکنون با تغییر وقت در امواج ۹۰ و ۹۱ اف ام دو ساعت در صبح و دو ساعت در شب برنامه دارد و موج این رادیو در شهر جلال‌آباد و سایر شهرهای ننگرهار نیز پوشش دارد.

در همین حال «اورنگ صمیم»، رییس اطلاعات و فرهنگ ننگرهار توقف پخش برنامه های رادیو داعش را از وظایف ریاست مخابرات افغانستان خواند و گفت: وزارت مخابرات و ارگان‌های امنیتی در جریان موضوع هستند. ولی «عطاالله خوگیانی»، سخنگوی والی ننگرهار از آغاز پخش رادیو داعش اظهار بی‌خبری کرد.