زائران بارگاه منور رضوی همزمان با فرا رسیدن سومین روز از ماه شعبان المعظم که مصادف با میلاد حضرت اباعبد الله الحسین (ع) است، با حضور در حرم نورانی حضرت رضا(ع) این میلاد خجسته را جشن گرفتند.

به گزارش پرس شیعه؛ در روز میلاد مسعود سومین اختر تابناک امامت، حرم مطهر رضوی میزبان خیل زائرانی بود که برای عرض تبریک و شادباش این میلاد فرخنده به ولی نعمتشان حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) به حرم مطهر آمده بودند.

این مراسم با شکوه که ساعتی قبل از اقامه نماز ظهر و عصر با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید در رواق بزرگ امام خیمینی(ره) آغاز شد، با مدیحه سرایی مداح اهل بیت سید مصطفی حسینی و شعرخوانی سید رضا یعقوبی ادامه یافت.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام والمسلمین داوود نژاد، به ایراد سخنرانی پیرامون سیره عملی امام حسین(ع) در زندگی خانوادگی و شیوه تربیتی آن حضرت پرداخت و گفت: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با اهل خانه و به خصوص فرزندان کوچک با مهربانی و عطوفت رفتار می کردند.

وی افزود: در روز عاشورا و در بهبوهه جنگ هنگامی که آن حضرت برای خداحافظی به خیمه ها آمدند، دختر کوچک آن حضرت از ایشان خواست تا او را روی پا بگذارد و دست نوازش بر سرش بکشد و آن حضرت با اینکه تحت فشار شدید روحی و روانی جنگ بودند و فرصت زیادی نداشتند، باز هم در کمال آرامش خواسته او را اجابت کردند.

حجت الاسلام داوود نژاد این اقدام امام را اوج محبت و توجه آن حضرت به خواسته های فرزندان دانست و عنوان کرد: اگر ما هم قدری به این روش تربیتی امام توجه داشته باشیم، هرگز خستگی کار را بهانه بی توجهی به نیازهای روحی و روانی کودکان قرار نمی دهیم.

گفتنی است این مراسم باشکوه و معنوی بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و قرائت مناجات شعبانیه به پایان رسید.