پلیس استرالیا پنج شهروند این کشور را به اتهام تلاش بای پیوستن به تروریست های داعش دستگیر کرد. به گفته پلیس، این پنج نفر قصد داشتند با قایق ماهیگیری خود را به اندونزی رسانده و از آنجا به سوریه سفر کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ پلیس استرالیا پنج شهروند این کشور را در حالیکه سوار بر قایق ماهیگیری در آبهای شمالی منطقه “کویینز آیلند” بودند، دستگیر کرد.

پلیس اتهام این افراد را تلاش برای پیوستن به صفوف داعش در سوریه عنوان کرد و گفت: این افراد می خواستند با قایق ماهیگری، خود را به سواحل اندونزی رسانده و از آنجا به سوریه مسافرت نمایند.

به گفته منابع محلی، یکی از افراد دستگیر شده، مبلغ افراطگرای مسلمان، «موسی کرانتونیو» است.

این مبلغ وهابی، در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز تلاشی برای پیوستن به داعش انجام داده بود که در یکی از جزایر “فیلیپین” دستگیر شده و به استرالیا بازگردانده شد.

یکی دیگر از بازداشت شدگان، فردی به نام «شَیدن ثورنی» برادر «جُنید ثورنی» مبلغان داعشی است. جنید پیش از این به دلیل استفاده از نام جعلی برای رزرو بلیط هواپیما، در”سیدنی” دستگیر شد و در بازجویی های پلیس مشخص شد او تصمیم به سفر به سوریه و پیوستن به داعش را داشته است.

سخنگوی پلیس فدرال استرالیا با تایید خبر دستگیری این افراد گفت: این پنج نفر در بازداشت پلیس هستند و تحقیقات از آنها در حال اجرا است.