وقوع ۹ مورد نقض آتش بس در سوریه و ورود ۱۰۰ تروریست به حلب از مرزهای ترکیه از مهمترین تحولات سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه از ۹ مورد نقض آتش بس در سوریه طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد که ۵ مورد از آن در حلب، ۳ مورد در استان لاذقیه و یک مورد نیز در استان دمشق روی داده است.

این مرکز در بیانیه خود اعلام کرد که تروریست های گروه «لواء سلطان مراد» منطقه الشیخ مقصود حلب را ۳ مرتبه با راکت و تیربار هدف قرار دادند که در پی آن ۸ غیرنظامی کشته شدند. همچنین تروریست های گروه موسوم به جیش الاسلام دو مرتبه حی الزهراء را مورد حمله خمپاره ای قرار دادند.

در استان لاذقیه نیز تروریست های احرارالشام مواضع نیروهای دولتی در اطراف روستای بریشه را سه مرتبه مورد حمله خمپاره ای قرار دادند. در استان دمشق نیز تروریست های گروه موسوم به جیش الاسلام مواضع ارتش سوریه در اطراف منطقه حرستا البصل در حومه دمشق را هدف حمله قرار دادند.

مرکز روسی نظارت بر آتش بر در سوریه با اعلام اینکه آتش بس در اغلب مناطق سوریه پایدار بوده است تعداد شهرها و مناطقی را که تاکنون به آتش بس پیوسته اند ۹۷ منطقه اعلام کرد. این در حالی است که تعداد گروه های مسلح ملحق شده به آتش بس نیز به ۵۴ گروه رسیده است.

در همین حال مرکز روسی مذکور اعلام کرد که بنا بر استناد به گفته های ساکنان محلی، ۱۰۰ تروریست از اراضی ترکیه به روستای «کفر حمره» در استان حلب سوریه وارد شده و به گروه تروریستی جبهه النصره پیوسته اند.

این مرکز در بیانیه روز چهارشنبه خود افزود که تعدادی از خودروهای باری که حامل مهمات نظامی دست ساز حاوی مواد سمی و گاز کلر بودند طی ۲۴ ساعت گذشته از استان ادلب وارد مناطقی از شمال حلب که تحت سیطره گروه تروریستی جبهه النصره است، شده اند.