وزیر اطلاع رسانی سوریه ضمن اعلام پایبندی دمشق به گفتگو های سوری-سوری برای حل سیاسی بحران این کشور، طرح آمریکا و برخی کشورهای اروپایی برای تجزیه سوریه را شکست خورده دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه اظهار داشت که دمشق به ایجاد راهکار سیاسی از طریق گفتگوهای سوری-سوری در ژنو یا غیر آن پایبند است و گزینه نظامی بهترین شیوه برای مبارزه با گروه های تروریستی مسلح و نابودی آنهاست.

عمران الزعبی در دیدار با «فرانچسکو فروتوس غواس» عضو کمیته اجرایی و روابط بین الملل حزب کمونیست اسپانیا و «ادوارد لوکی گررو» عضو کمیته مرکزی حزب سوسیالیست کاتالونیا تصریح کرد که طرح آمریکا و برخی کشورهای اروپایی برای تجزیه و تخریب سوریه به فضل ماهیت جامعه شهروندی سوریه، تنوع فرهنگی و استحکام و انضباط نهادهای دولتی سوریه شکست خورده است.

وی همچنین اعلام کرد که حضور روسیه در سوریه برای مبارزه با تروریسم در زمان مناسب انجام گرفت و سوریه توانست تمام رسانه هایی که قصد تحریف حقایق و گمراه کردن افکار عمومی را داشتند رسوا نماید و جهان امروز از حقیقت آنچه در سوریه می گذرد آگاه است.

در همین حال «غواس» اظهار داشت آنچه در سوریه، عراق، لیبی، یمن و مصر می گذرد جنگ تجاوزگرانه و هدف از آن سیطره بر منطقه و غارت ثروت های آن است.

وی همچنین تصریح کرد که آمریکا، انگلیس و فرانسه برای اجرای نقشه خود در منطقه ابزارهایی مانند عربستان برای پشتیبانی مالی و ترکیه برای رساندن تروریست ها به سوریه را بکار گرفته اند.

غواس افزود: آنچه در سوریه می گذرد نه تنها خطری برای کشورهای منطقه بلکه برای تمام جهان است.

«گررو» نیز بشدت از جنگ تروریستی و رسانه ای علیه سوریه انتقاد کرده و اظهار داشت تلاش می کند از طریق فعالیت های رسانه ای در سطح اروپا حقیقت آنچه را در سوریه روی می دهد تبیین نماید.