مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به برنامه‌های اجرایی اظهار کرد: کردستان برنامه‌های اجرایی پرمعنایی را در راستای ترویج فرهنگ وقف برگزار کرده است.

 به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام حسین سلیمانی، مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در نشست هم‌اندیشی «وقف، هنر و رسانه»با بیان این مطلب  با اشاره به وضعیت مدیریت موقوفات ورویکرد مردمی  گفت : تنها موقوفاتی که فاقد تولیت هستند با نظارت اداره اوقاف و امور خیریه به متولی امین واگذار شده و سایر موقوفات زیر نظر متولی، اداره می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مدیریت اموال موقوفه و تولیت آن به خود مردم واگذار شده است، عنوان کرد: در حال حاضر موقوفات کشور دارای بیش از  ۹ هزار متولی هستند که موقوفه امان‌الله خان اردلان کردستان نیز یکی از این موقوفات است.

متولیان امین مدیریت موقوفات را برعهده می‌گیرند

حجت‌الاسلام سلیمانی بیان کرد: متولیان امین متشکل از جمع‌ها و گروه‌های مردمی دارای صلاحیت هستند، مدیریت موقوفات را بر عهده می‌گیرند.

وی با اشاره به برنامه‌های ترویجی و تبلیغی این سازمان در چند سال اخیر عنوان کرد: در چند سال اخیر برنامه‌هاو فعالیت‌های اجرایی برای شفافیت عملکرد سازمان و آگاه‌سازی مردم در مورد هزینه کرد موقوفات اقدامات خوب و مؤثری صورت گرفته است.

مدیر کل  روابط عمومی اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به راه‌اندازی سامانه موقوفات افزود: با مراجعه به این سامانه، عوایدو درآمد و هزینه‌های تمام موقوفات کشور به روز در اختیار مردم قرار می‌گیرد که در این راستا باید این سامانه بیشتر به مردم معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه مردم می‌توانند با در کنار هم قرار دادن سرمایه های اندک  خود یک وقف مشارکتی را راه‌اندازی کنند، یادآور شد: در وقف‌های مشارکتی اعضا با نیتی واحد یک موقوفه جدید را ایجاد می‌کنند.