وزیر انرژی رژیم صهیونیستی اخیرا در کاخ سفید با شماری از مسئولان آمریکایی و اسرائیلی از جمله «جرد کوشنر» و سفیر آمریکا در لبنان در خصوص نفت لبنان مذاکره کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه الاخبار، «یووال اشتینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی با شماری از مسئولان بلندپایه کاخ سفید در خصوص نفت لبنان مذاکره کرده است.

بر اساس این خبر، این وزیر اسرائیلی اخیرا در کاخ سفید با جرد کوشنر مشاور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «جیسون گرینبلات» نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات بین الملل و «الیزابت ریچارد» سفیر این کشور در لبنان و «ران دیرمر» سفیر اسرائیل در آمریکا نشستی داشته که در این نشست «نزاع نفتی» اسرائیل و لبنان و پرونده انرژی در نوارغزه مورد بررسی قرار گرفته است.

اشتینیتز نیز در توییتی ضمن اشاره به این نشست اعلام کرده که پرونده نزاع دریایی اسرائیل و لبنان هم در این گفتگوها مورد بررسی قرار گرفته است. مذاکره در خصوص نفت لبنان در حالی صورت می گیرد که این کشور با وجود اینکه ذخایر نفتی و گازی قابل توجهی را در اختیار دارد تاکنون موفق به استخراج آن نشده است.

از زمان حضور استعمارگران فرانسوی در لبنان، توجه ویژه ای به نفت و گاز این کشور شده بود اما وضعیت سیاسی و جنگ های داخلی در لبنان فرصت استخراج نفت و گاز را از میادین نفتی و گازی لبنان از بین برده بود با این حال دولت جدید لبنان تأکید کرده است که از راههای دیپلماتیک برای استخراج نفت و گاز در حریم آبی خود استفاده خواهد کرد.

با توجه به اینکه مرزهای دریایی میان رژیم صهیونیستی و لبنان ترسیم نشده است، اسرائیل در تلاش لبنان برای استخراج نفت و گاز کارشکنی می کند.