یک فعال سیاسی مصری که در امارات زندانی شده با انتشار فایلی صوتی اعلام کرده که در زندان‌های امارات بارها شکنجه روحی و جسمی شده است.

به گزارش پرس شیعه، «مصعب احمد عبدالعزیز» فعال سیاسی مصری که در امارات زندانی شده در پیامی خبر داده که در زندان‌های امارات شکنجه می‌شود.

پایگاه خبری «عربی ۲۱»، گزارش داد که مصعب پسر یکی از مشاوران «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر بوده که بدون محاکمه و تنها به دلیل گرایش سیاسی است در امارات زندانی شده است.

این پیام که به صورت یک فایل صوتی از درون زندان فرستاده شده مصعب اعلام می‌کند که در ۲۱ اکتوبر ۲۰۱۴ بازداشت شده و هنوز تفهیم اتهام نشده، در حالی که ۴ ماه از دوره حبس خود را در زندان انفرادی گذرانده منتظر است تا بر اساس اتهاماتی که مرتکب نشده محاکمه شود.

وی ادامه داده هیچگاه عضو گروهی سیاسی یا حزبی نبوده و به دلیل اقدامات پدرم که به عنوان مشاور سیاسی مرسی فعالیت کرده در امارات بازداشت شده‌ام؛ بعد از شکنجه‌های مکرر جسمی و روحی به کارهایی اعتراف کرده‌ام که هیچگاه انجام نداده‌ام؛ اگر برای رهایی از شکنجه و عذاب از من خواسته بودند حاضر بودم اعتراف کنم از مریخ آمده‌ام تا زمین را نابود کنم.