منابع عالی رتبه حزب الله با اشاره به پیام هشدار آمیزی که از طریق فرانسه به تل آویو داده شده، اعلام کردند: اوضاع مساعد نیست و هرگونه ماجراجویی اسرائیل جبهه جولان اشغالی را شعله ور خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه، روزنامه لبنانی اللواء اعلام کرد: هنگامی که سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان از نگرانی های جدی از اوضاع منطقه ای سخن می گوید مفهومش این است که اوضاع مساعد نیست و جنگ قریب الوقوع است.

این رسانه نوشت: منابع عالی رتبه حزب الله این موضوع را تایید کردند که اوضاع مطمئن نیست و جنگ بسیار نزدیک است اما در لبنان نخواهد بود بلکه در سوریه، یمن و در مرزهای عراق و سوریه خواهد بودد.

اللواء در ادامه آورده است: حزب الله لبنان پیام مستقیمی به فرانسه داده که مفاد آن هشدار به اسرائیل درباره هرگونه اقدام نظامی ضد لبنان است و اینکه این ماجراجویی نتیجه عکس برای تل آویو به دنبال خواهد داشت.

این رسانه به نقل از منابع عالی رتبه در حزب الله لبنان بیان کرده است که اوضاع منطقه ای طبیعی نیست و این از سخنان اخیر سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان بر می آید. این منابع احتمال جنگ را وارد دانستند اما دامنه آن را خارج از لبنان یعنی در سوریه و یمن و مرزهای سوریه و عراق دانستند.

اللواء گزارش داد: حزب الله لبنان پیامی به فرانسه داده که مفاد آن این است که هرگونه ماجراجویی اسرائیل ضد لبنان بهای سنگینی را برای این رژیم به دنبال دارد و جبهه های جولان اشغالی را به روی تل آویو باز می کند.

این رسانه لبنانی در ادامه نوشت: ارتش سوریه و حزب الله قصد دارند که نبرد در جنوب سوریه را تکلیفش را مشخص کنند و جنوب سوریه از لوث تروریستها و گروههای مسلح مختلف پاکسازی کنند تا آماده هر گونه حمله نظامی احتمالی اسرائیل شوند. درباره عراق نیز حزب الله با نیروهای حشد شعبی برای واکنش نشان دادن به هر حمله ای که مرزهای عراق و سوریه را هدف قرار دهد، توافق کرده اند و در یمن حزب الله در راستای حمایت لجستیکی و نظامی مقاومت در یمن در برابر حمله احتمالی تلاش خواهد کرد به ویژه که سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر به صراحت اعلام کرد که آرزو دارد که در میان رزمندگان یمنی باشد.