دبیر کل سازمان ملل خواستار گشایش دائمی و کامل گذرگاه های نوار غزه شد و از مسئولان رژیم صهیونیستی و مصری خواست که زمینه آزادی عبور و مرور فلسطینی ها را از غزه و بالعکس فراهم آورند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه النشره، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل از مصر و رژیم صهیونیستی خواست که شرایط را برای عبور و مرور ساکنان غزه فراهم آورند.

دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد: من مایل هستم که همه گذرگاههای غزه را به طور کامل و به شکل دائم باز ببینم تا شرایط بدی که فلسطینی ها در داخل غزه سپری می کنند بهبود یابد.

وی افزود: ما خواستار بهبود شرایط و اوضاع انسانی مصیب بار در غزه هستیم به ویژه بیماران و افرادی که نیاز فوری برای خروج از غزه برای درمان و مباحث علمی دارند.

بان کی مون تاکید کرد: ما از اقدام مصر در گشودن گذرگاه غزه استقبال می کنیم اما شاهد هستیم این اقدام پس از گذشت ۸۵ روز از بسته شدن گذرگاه صورت می گیرد و این طولانی ترین زمان از سال ۲۰۰۷ محسوب می شود.مصر گذرگاه را هر ازگاهی باز کرده است.

دبیر کل سازمان ملل بیان کرد: بیش از سی هزار نفر از مله ۹۵۰۰ بیمار و ۲۷۰۰ دانشجو نیازمند عبور برای ورود به مصر از راه گذرگاه رفح هستند.