حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: در روایات زیادی دیده شده که اهل بیت (ع) برای کمک به مردم طواف و اعتکاف خود را رها کرده و به کمک افراد نیازمند رسیده اند، لذا ما محدویتی برای کمک به نیازمندان نداریم.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر کشور و نماینده ولی فقیه در این جمعیت که در مدرسه امام سجاد (ع) برگزار شد، به تشریح خدمت و فعالیت برای امدادرسانی به مردم پرداختند.

معظم له با اشاره به خدمات زیاد جمعیت هلال احمر گفتند: هلال احمر جعیتی خدمت گزار و مطلوب برای جامعه است و در مشکلات قدم به میان گذاشته و به داد آسیب دیدگان می رسند.

ایشان با اشاره به سابقه تشکیل جمعیت هلال احمر افزودند: باید توجه داشت که هلال احمر مانند صلیب سرخ ابدایی است، چرا که غربی ها برای اینکه کمک های غربی را داشته باشند صلیب سرخ را تاسسیس کردند و ما نیز هلال احمر را تاسیس کردیم.

معظم له با اشاره به آموزه های اسلام در باب ضرورت کمک رسانی و امداد همگانی به نیازمندان گفتند: باید توجه داشت درک وجود سازمانی منظم و تعلیم دیده برای حوادث مختلف لازم است؛ اما در اسلام همه به معنایی، هلال احمر هستند و در قبال کمک به آسیب دیدگان و نیازمندان مسئول هستند.

ایشان با اشاره به سیره اهل بیت(ع) در کمک رسانی به مردم و حل مشکلات آنان با ذکر روایتی از امام صادق(ع) گفتند: در روایات زیادی دیده شده که اهل بیت(ع) برای کمک به مردم طواف و اعتکاف خود را رها کرده و به کمک افراد نیازمند رسیده اند، لذا ما محدویتی برای کمک به نیازمندان نداریم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطر نشان ساختند: خدمات هلال احمر یک نوع عبادت است و هم دولت باید بودجه بیشتری در اختیار بگذارد و هم مردم اهمیت بیشتری به این مقوله نمایند.

ایشان در توصیه ای به جمعیت هلال احمر گفتند: هلال احمر باید ضرورت وجود خویش را در مقام عمل ثابت کند و اگر مردم به چشم خود ببیند که هلال احمر در حوادث و مشکلات حضور پر رنگی دارد و سریع تر از همه به مشکلات آنان رسیدگی می کنند، اعتماد بیشتری به این جمعیت می کنند و این خود نوعی تبلیغ موثر برای جلب توجه مردم به این جمعیت خواهد بود.

ایشان در پایان با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی مفید برای مردم گفتند: کارهایی را که انجام می دهید به صورت واقعی و شفاف برای مردم بیان کنید و با رسانه ها مردم را در جریان فعالیت های خودتان قرار دهید تا به خوبی ضرورت وجود این جمعیت را حس کنند.