آیت الله علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید با تبیین جایگاه امامزادگان در فعالیت های فرهنگی گفت: باید  سعی شود برنامه های متنوع و جذاب و مورد توجه تمامی زائران به اجرا گذاشته شود.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله  علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید با تبیین جایگاه امامزادگان در فعالیت های فرهنگی گفت: امامزادگان در ایام تابستان مملو از زائران از اقشار مختلف هستند، لذا باید  سعی شود برنامه  های متنوع و جذاب و مورد توجه تمامی زائران به اجرا گذاشته  شود وبه گونه ای  برنامه ریزی شود تا از کمترین فرصت بیشترین بهره برداری در تاثیر گذاری فرهنگی وتبلیغی صورت بگیرد.

آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید در دیدار با مدیر کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف با قدردانی از این  سازمان به جهت اجرای  برنامه های متنوع فرهنگی در امامزادگان گفت: توصیه اینجانب به مسئولان و دست اندرکاران در طرح نشاط معنوی این است که: خداوند تبارک و تعالی می فرماید: إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ ۖ و فرمودند :اگر شما در کارها تقوی پیشه کنید خداوند هم  به شما  کمک خواهد کرد، اگر در کارها از خداوند استمداد بگیرید، خداوند هم مسیر را برای شما فراهم می کند إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ ، وَ اللَّهُ‌ ذُو الْفَضْلِ‌ الْعَظِیمِ‌ ،لذا در این مسیر باید با توجه کامل به عنایات الهی حرکت کرد تا موفقیت حاصل شود.

این مدرس برجسته حوزه علمیه قم  تاکید کرد: از زائران امامزادگان وبقاع متبرک  باید  به بهترین نحو  پذیرائی شود، چرا که این اقدام  باعث ایجاد رغبت بیشتر مردم نسبت به امامزادگان می شود ،همچنین انتظار می رود بهترین امکانات رفاهی در خدمت  زائران قرار بگیرد.

همچنین در این دیدار مدیر کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه گزا رشی از طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان  ارایه کرد.

وی افزود: در این طرح بیش از ۲۵۰۰ مبلغ اعم از بومی و اعزامی در امامزادگان و بقاع متبرکه نسبت به بیان احکام و تفسیر و جزءخوانی قرآن کریم، برگزاری مراسم  لیالی قدر، نماز عید سعید فطر و برگزاری خیمه های معرفت از جمله غرفه کودک و نوجوان، قران بخوان جایزه بگیر ، غرفه همه واقف باشیم و… اقدام کردند.