قم – یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه دنیا همیشه مکان وقوع اتفاقات مختلف است، گفت: همیشه باید برای مقابله با حوادث آماده باشیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی ظهر پنجشنبه در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: جمعیت هلال احمر نیاز به تعریف و تمجید ندارد زیرا تنها سازمانی است که از میان توده مردم برخاسته است.

وی با بیان اینکه هلال احمر یک سازمان عاطفی و سرشار از مهر، است، افزود: باید قدر این سازمان را دانست و حیثیت این سازمان را با امانت داری حفظ کرد تا محبوبیت نسبت به آن در جامعه باقی بماند.

استاد برجسته حوزه بیان کرد: دنیا همیشه مکان وقوع اتفاقات مختلف است بنابراین همیشه باید برای مقابله با این وقایع آماده باشیم و جمعیت هلال احمر در این زمینه آمادگی کامل را دارد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر بر اساس یک نوع معاهده مردمی شکل گرفته است، افزود: باید بتوانیم تعهدات خود را در جامعه به خوبی پیاده کنیم زیرا هرکس تعهدات خود را در به خوبی و در چارچوب عدالت اجرا کند به موفقیت خواهد رسید.

آیت الله علوی گرگانی ضمن تقدیر از اجرای طرح خانه هلال در روستا‌ها افزود: احداث خانه‌های هلال می‌تواند نتایج مثبت بسیاری در جامعه داشته باشد.

وی با تأکید بر لزوم احداث خانه‌های هلال در روستا‌ها افزود: با ایجاد خانه هلال روستائیان در حوادث مختلف می‌توانند به کمک رسانی بپردازند.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: تقاضا داریم تا بر مساعدت‌های عمومی که برای حفظ اموال مردم انجام می‌گیرد دقت و نظارت بیشتری انجام تا آینده درخشانی نصیب جمعیت هلال احمر شود.