حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: اگر آنها شرایط ما را نپذیرفتند، قطعا نباید اعزام داشته باشیم؛ نباید اجازه دهیم که هیچ ایرانی به هیچ ترتیبی به حج برود تا دشمنان بیان کنند که در ایران اختلاف وجود دارد و این موضع، موضع دولت ایران است.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله نوری همدانی، ظهر امروز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مسأله حج و اشکال تراشی سعودی ها در این زمینه گفتند: این مساله تازگی ندارد و در زمان امام راحل (ره) نیز حج به مدت یک سال تعطیل شد.

ایشان افزودند: ما باید به دنبال عزت و امنیت اسلام و مسلمانان باشیم؛ باید به شکلی رفتار کنیم که به نوعی بیان نشود که عربستانی ها ما را به حج راه نمی دهند؛ بلکه باید به گونه ای بیان شود که ما حاضر نیستیم با این وضع مدیریت سعودی ها اعزامی به حج داشته باشیم.

این مرجع تقلید با ذکر این مطلب که وقتی امنیت و عزت ما در خطر است، دیگر حج واجب نیست، بیان کردند: انقلاب اسلامی ما برای امنیت، عزت و کرامت اسلامی بوجود آمد و نمی توانیم با کسانی که با صهیونیست ها همراه هستند، همکاری نماییم.

حضرت آیت الله نوری همدانی تصریح کردند: اگر آنها شرایط ما را نپذیرفتند، قطعا نباید اعزام داشته باشیم؛ نباید اجازه دهیم که هیچ ایرانی به هیچ ترتیبی به حج برود تا دشمنان بیان کنند که در ایران اختلاف وجود دارد و این موضع، موضع دولت ایران است.

این مرجع تقلید با اشاره به مشکلات مرتبط با مساجد نیز گفتند: متأسفانه بسیاری از مساجد خالی هستند و امام جماعت ندارند که این مسأله مناسب نیست.

ایشان ابراز داشتند: در شهری که ۱۲ میلیون جمعیت دارد یک عالم مجتهد مسلم وجود ندارد؛ در تهرانی که بزرگانی چون آیات عظام خوانساری، آشتیانی و آملی حضور داشتند، باید یک فقیه بزرگ در دسترس مردم باشد.

این مرجع تقلید بیان کردند: مسجد پایگاه بسیار مهمی است که افراد بزرگ در عرصه انقلاب و دیانت در مساجد رشد و تربیت شدند؛ باید به شکلی تبلیغ شود که مردم نماز جمعه و نماز جماعت و به طور کلی مساجد که تربیت گاه بزرگ انسان ها هستند را تنها نگذارند.

معظم له با تبریک میلاد امام سجاد(ع) گفت: درس های فراوانی در صحیفه سجادیه وجود دارد؛ دعای ششم صحیفه سجادیه از پربارترین ادعیه ای است که باید صبح و شام این دعا زمزمه شود.