پس از انکه خبر آزادی زینب الخواجه فعال حقوق بشر بحرینی توسط وزارت امور خارجه بحرین در رسانه ها منتشر شد، دادگاه این کشور در اقدامی عجیب، آزادی او را انکار کرد و حکم به ابقای وی در زندان نمود.

به گزارش پرس شیعه؛ پس از انکه اخباری مبنی بر آزادی قریب الوقوع یکی از فعالان برجسته حقوق بشر که اخیرا توسط رژیم آل خلیفه در بحرین دستگیر و روانه زندان شده، در رسانه ها منتشر شد، دستگاه قضایی بحرین، این خبر را انکار کرد و اعلام کرد: «زینب الخواجه» همچنان در زندان خواهد ماند و تصمیمی برای آزادی او اتخاذ نشده است.

«مریم الخواجه» خواهر این عضو فعال حقوق بشر در بحرین، روز گذشته با انتشار بیانیه ای در شبکه های اجتماعی این تصمیم ناعادلانه دستگاه قضایی رژیم آل خلیفه را علنی کرد.

مریم در صفحه توییتر خود نوشت: خواهرم زینب به همراه یک زندانی زن روسی امروز (چهارشنبه) با رئیس زندان دیدار کردند. در این دیدار، رئیس زندان خبر آزادی آنان را که وزارت امور خارجه بحرین صادر اعلام کرده بود، تکذیب کرده و آن را تصمیمی غیر الزام اور برای خود خوانده است.

مریم در ادامه توئیت افزود: مسئولین زندان حتی با قاضی پرونده نیز دیدار کردند و او نیز خبری را که وزارت امور خارجه بحرین مبنی بر آزادی زینب الخواجه و زندانی زن روسی اعلام کرده بود، رد کرده و اظهار داشته بود که هیچ تصمیمی برای آزادی این دو زندانی زن وجود ندارد.

همچنین زینب الخواجه نامه ای از درون زندان نوشته است و از اوضاع بدی که خود و پسر ۱۷ ماهه اش در زندان با آن مواجه هستنند به مجامع بین المللی شکایت کرده است.

گفتنی است روز دوشنبه وزارت امور خارجه بحرین، بیانیه منتشر کرد و اظهار داشت: به دلیل ملاحظات موقعیتی که این دو زندانی زن دارند و نیز رعایت اصول انسانی، زینب الخواجه و زندانی زن روسی را به زودی آزاد خواهد کرد.

دستگاه قضایی بحرین، زینب الخواجه و فرزند ۱۷ ماهه اش را به گذراندن سه سال حبس به جرم توهین به پادشاه رژیم آل خلیفه «حمد بن عیسی آل خلیفه»، محکوم کرده است.