قائم مقام وزیر خارجه اظهار داشت: همه ما مدیون جانبازی‌ ها و جانفشانی شهدا و جانبازان عزیز هستیم و آنچه ما را به این نقطه کنونی رساند، تداوم مقاومت و ایثارگری مردم ایران در مقابل توطئه های دشمنان بود.

به گزارش پرسش شیعه؛ همزمان با ولادت فرخنده حضرت ابوالفضل العباس (ع)، مراسم گرامیداشت روز جانباز در وزارت امور خارجه با حضور مرتضی سرمدی، قائم مقام، دکتر دانش یزدی، معاون اداری و مالی و جمعی از مدیران و کارکنان وزارت امور خارجه از جمله جانبازان، ایثارگران و خانواده های معزز شهدای این وزارتخانه برگزار شد.

قائم مقام وزیر امورخارجه در این مراسم طی سخنانی دستاوردهای بزرگ کشور را مرهون مقاومت ملت بزرگ ایران در مقابل دشمنان و فداکاری‌ها و رشادت‌های ایثارگران، شهدا و جانبازان دانست.

سرمدی با تبریک اعیاد شعبانیه و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌ها و جانبازی‌های مردم ایران تحت هدایت حضرت امام (ره) و تداوم این مسیر تحت رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، افزود : ما همه مدیون جانبازی‌ها و جانفشانی شهداء و جانبازان عزیز هستیم و آنچه ما را به این نقطه کنونی رساند، تداوم مقاومت و ایثارگری مردم ایران در مقابل توطئه های دشمنان بود.

مرتضی سرمدی به دیپلمات ها و کارکنان وزارت امور خارجه توصیه کرد ،با خودسازی و تزکیه نفس از طریق انس با قرآن و ارتباط با جانبازان، ایثارگران و خانواده های شهداء، روحیه ایثارگری، تعهد و تقوا را در خویش حفظ و تقویت نمایند، زیرا در شرایط کنونی دشمنی ها با ملت ایران نه تنها کاهش پیدا نکرده ،بلکه پیچیده تر نیز شده است.

در ابتدای این مراسم نصرت الله مالکی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور ایثارگران وزارت امورخارجه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به همه ایثارگران به خصوص جانبازان و تجلیل از رشادت‌ها و ایثارگری ایشان، گزارشی از تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته در وزارت امورخارجه در حمایت از ایثارگران، جانبازان و خانواده های معظم شهداء بویژه کسب رتبه نخست وزارت امور خارحه در میان ۵۲ نهاد و سازمان دولتی کشور در ترویج روحیه ایثار و شهادت، ارائه داد.

سید امیر تبریز عبداللهی یکی از جانبازان سرافراز کشورمان نیز در این مراسم در سخنانی با تاکید بر نقش ایثارگران در عرصه دفاع مقدس و همچنین عرصه دیپلماتیک در دفاع از کشور و نظام اسلامی‌، خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان داشت.