قم – نماینده آیت الله سیستانی تأکید کرد: حقایق باید به مردم جهان منتقل شود تا تفاوت‌ های تکفیری‌ ها با بقیه مسلمانان روشن شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید جواد شهرستانی با زازا واشاک مازده معاون نخست وزیر و رئیس آژانس ادیان گرجستان در تفلیس دیدار و در زمینه‌ های مختلف گفتگو کرد.

وی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات دولت گرجستان و اداره مسلمانان در ایجاد فضای زندگی مسالمت آمیز بین ادیان و مذاهب افزود: ما در عراق نیز تا قبل از ٢٠٠٣ و سقوط صدام شاهد زندگی مسالمت آمیز بین ادیان و مذاهب مختلف بودیم. اما با ورود تکفیری‌های سلفی به جامعه اسلامی و خصوصا عراق دچار مشکلات متعددی شدیم.

نماینده تام الاختیار آیت الله سیستانی با بیان یک نمونه از جرایم تکفیری‌ها در عراق، قتل عام ١٧٠٠ نفر از جوانان دانشجو در حادثه اسپایکر را فقط بخاطر شیعه بودن آن‌ها دانست و گفت: متأسفانه اتفاقات و فجایع این‌چنینی نیز توسط رسانه‌های غربی پوشش داده نمی‌شود و تنها خواسته ما این است که این حقایق به مردم جهان منتقل شود تا تفاوت‌های تکفیری‌ها با بقیه مسلمانان روشن گردد.

وی افزود: ما همواره دعوت به محبت و اخوت می‌کنیم و ارتباطات و نشست‌ها و گفتگو‌ها قطعا می‌تواند در این راستا نقش بسزایی ایفا کند ولی دشمن همیشه به دنبال ایجاد اختلاف و مشکل تراشی می‌باشد.

دولت گرجستان بر حفظ حقوق ادیان تأکید دارد

در این دیدار زازا واشاک مازده ضمن عرض خیر مقدم به نماینده تام الاختیار آیت الله العظمی سیستانی و هیئت همراه گزارشی از فعالیت‌های آژانس ادیان ارائه کرد.

وی با اعلام تأسیس این آژانس در سال ٢٠١۴ تأکید کرد: دولت گرجستان بر حفظ حقوق ادیان تأکید داشته و چهار دین اسلام، کاتولیک، ارامنه و یهود که بیشترین ادیان و مذاهبی هستند که در زمان شوروی متضرر شده‌اند، از حمایت‌های دولت برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه اسلام دومین دین در گرجستان است، افزود: در جامعه اسلامی گرجستان شیعه و اهل سنت زندگی مسالمت آمیزی دارند که این تنوع و همزیستی ویژگی قابل توجهی می‌باشد.

معاون نخست وزیر گرجستان با تأکید بر اینکه مقام‌های دولتی اعتقاد دارند که اسلام سنتی هیچ ارتباطی با تروریست ندارد، گفت: با وجود خشونت‌های دینی در جهان، گفتگو و نشست‌های بین ادیان در گرجستان و همچنین روابط مناسب گرجستان با کشورهای مسلمان همسایه می‌تواند الگوی مناسبی در جهان باشد.

زازا واشاک مازده افزود: ما امیدواریم با همکاری و مساعدت شما بتوانیم قدم‌های مثبتی در این راستا برداریم.