منابع عراقی از انهدام ۱۲ خودروی بمب‌ گذاری شده تروریست‌ های تکفیری و هلاکت ده‌ ها نفر از آنها در استان الانبار خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه؛ سرلشکر ستاد اسماعیل المخلاوی فرمانده عملیات الانبار از کشته شدن ده‌ها تروریست داعشی و انهدام ۱۲ دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده آنها در محور شمالی الرمادی خبر داد.

وی افزود نیروهای امنیتی حمله داعشی‌ها به محور شمالی الرمادی را که با ۱۲ خودروی بمب‌گذاری شده انجام شده بود، دفع کردند و توانستند ده‌ها نفر از آنها را به هلاکت برسانند.

از سوی دیگر در منطقه البوذیاب در شمال شهر الرمادی مرکز استان الانبار دو دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده تروریست‌های داعشی در یک حمله هوایی منهدم شد.

انهدام انبار سلاح در شمال البغدادی

علی دبعون فرمانده عملیات الجزیره هم از کشته شدن هفت تروریست داعشی و انهدام انبار تسلیحاتی و یک خمپاره‌ انداز آنها در یک حمله هوایی در الجبه در شمال البغدادی خبر داد.

شگرد تکفیری‌ها در انفجارهای اخیر

هاشم الهاشمی کارشناس امنیتی عراقی در گفت‌وگو با الفرات فاش کرد خودروهای بمب‌گذاری شده‌ای که روز چهارشنبه در بغداد به کشته شدن ده‌ها غیر نظامی منجر شدف حامل پلاک‌های امنیتی تقلبی و پلاک‌های مختص شرکت صقر بغداد بود و به همین سبب نیروهای ایست‌های بازرسی بدون اطلاع از جعلی بودن مدارک و اسناد، اجازه عبور به این خودروها را داده بودند.

به گزارش پرس شیعه؛ در انفجارهای تروریستی در شهرک صدر، محله الجامعه و کاظمین مقدس در روز چهارشنبه بیست و دوم اردیبهشت، دست‌کم ۲۰۰ غیر نظامی کشته و یا مجروح شدند که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت.

هلاکت یکی از سرکردگان داعش موسوم به والی نظامی شرق دجله و یکی از سرکردگان این گروه تروریستی در جنوب موصل از دیگر تحولات مربوط به عراق است.

سرلشکر ستاد نجم الجبوری فرمانده عملیات نینوا گفت ابوعمر العفری موسوم به فرمانده نظامی ولایت دجله و نزهان حمود ابوالولید والی نظامی شرق دجله در حمله نیروهای عملیات نینوا به هلاکت رسید.

الجبوری پیشتر از کشته شدن ۶۳ تروریست داعشی از جمله چندین تروریست انتحاری در جریان دفع حمله آنها در جنوب موصل خبر داده بود.