قم – همایش ملی تجلیل از خادمین جشن‌ های نیمه شعبان با حضور خادمینی از سراسر کشور در جمکران برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ همایش ملی تجلیل از خادمین جشن‌های نیمه شعبان ظهر پنجشنبه در سالن همایش مجتمع فرهنگی یاوران حضرت مهدی(عج) جمکران برای نخستین بار برگزار شد.

دبیرکل همایش ملی تجلیل از خادمین جشن‌های نیمه شعبان در حاشیه این مراسم، در گفت‌و‌گو با خبرنگار مهر، گفت: این همایش به همت ستاد هماهنگی فعالیت مهدوی و باحضور خادمین و برگزار کنندگان جشن‌های نیمه شعبان از سراسر کشور برگزار شده است.

حجت الاسلام اسدی، رونق و گسترش جشن‌های مردمی نیمه شعبان، جهت دهی و پیشگیری از آسیب‌هایی در خصوص مهدویت را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد و افزود: خادمین مهدوی باید با آسیب‌هایی که موضوع مهدویت را تهدید می‌کند آشنا باشند.

وی توضیح داد: ملاک انتخاب برای دعوت و تجلیل، مردمی بودن و اثرگذاری جشن‌هایی که در شهرهای و استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود بوده است.

دبیرکل همایش ملی تجلیل از خادمین جشن‌های نیمه شعبان تصریح کرد: ۳۰ نهاد و موسسه از جمله مسجد مقدس جمکران، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، صدا و رسیمای جمهوری اسلامی ایران، بنیاد فرهنگی مهدی موعود، ستاد جشن‌های نیمه شعبان چهارمردان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مجمع مدیران مهدیه‌های سراسرکشور، مرکزتخصصی مهدویت حوزه علمیه قم عضو این ستاد هستند که در برگزاری این همایش مشارکت دارند.