روزنامه امریکایی “واشنگتن پست” با انتشار گزارشی تاکید کرد که “با شکست گروه‌های مسلح در حلب، ضربه کاری بر مخالفان نظام سوریه وارد می آید”.

به گزارش پرس شیعه، در این گزارش که با عنوان “شورشیان سوری در حلب و احتمالا در کل جنگ شکست می خورند” منتشر شده، آمده است که پس از پیشروی ارتش سوریه با پشتیبانی هوای روسیه، “شورشیان سوری به خاطر حفظ بقای خود در داخل و اطراف حلب می جنگند”. در این گزارش خاطرنشان شده است که با پیشروی ارتش سوریه، “مسیر اصلی امدادرسانی از ترکیه به مناطق تحت اشغال گروههای مسلح در حلب قطع شده است”. در گزارش واشنگتن پست با استناد به اظهارات افراد مسلح حاضر در مناطق درگیری، حمله هوایی به مناطق اشغال شده، بسیار شدید و حدود ۲۰۰ مورد حمله ظرف ۲۴ ساعت توصیف و تصریح شده است که این حملات با توقف مذاکرات ژنو همزمان شده است.
از سوی دیگر در این گزارش گفته شده است که “سقوط حلب، چالش بزرگی برای ترکیه و عربستان خواهد بود” زیرا “اصلا معلوم نیست که این دو کشور بتوانند برای جلوگیری از این اتفاق کاری بکنند”. همچنین با اشاره به اظهارات مقامات روس که گفته بودند “ترکیه خود را آماده مداخله نظامی در سوریه می کند” آورده است که پس از حمله جنگنده های ترکیه به هواپیمای نظامی روسیه در اواخر سال گذشته و واکنشهای روسیه به این اقدام، دامنه مانور ترکها در خاک سوریه بسیار محدود به نظر می رسد.
در این گزارش به نقل از سرکردگان گروههای مسلح آمده است که پیش از این امریکا ترکیه و عربستان را برای کاهش کمکهای تسلیحاتی خود به تروریستها تحت فشار قرار داده بود و به همین دلیل این گروهها اکنون در معرض حمله قرار گرفته اند.