حجت الاسلام بخشی به بررسی شیوه‌های تبلیغ وهابیت و راهکارهای مقابله با مدعیان دروغین پرداخت و گفت: مناسب است که مبلغان حقیقت غیبت را در جامعه تبیین کنند که غیبت امام زمان (عج) بر اساس مصلحت الهی صورت گرقته است و تا آماده شدن جامعه غیبت ادامه دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام بخشی از کارشناسان وزارت اطلاعات در نشست تخصصی ویژه مبلغان نخبه و برتر با موضوع مهدویت، فرصت­ها و چالش­ها که از سوی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم برگزار شد، به تبیین موضوع آسیب‌ها و چالش‌های پیش روی عرصه مهدویت پرداخت و گفت: مهدویت حقیقتی انکار ناپذیر است که براساس عقاید شعیه بنا شده است و به هدف تخریب عقاید شیعه و انقلاب اسلامی به تخریف موضوع امامت و مهدویت می­‌پردازند.

حجت الاسلام بخشی بیان کرد: آسییب‌های مهدویت باید دو موضوع مدعیان دروغین و جریان وهابی تکفیری مورد بررسی قرار گیرد که این دو جریان هدفی جزء تخریب عقاید مهدویت ندارد.

وی در ادامه سخنانش به بررسی دلائل به وجود آمدن مدعیان دروغین پرداخت و گفت: بسترهای غلط در معرفی مهدویت همانند: تفکر انجمن حجتیه؛ جریان یمانی، معرفی چهره خشونت آمیز در ظهور حضرت مهدی(عج)، تطبیق علائم ظهور بر مصادیق خاص، سبب به وجود آمدن مدعیان دروغین در کشور شده است.

این کارشناس وزارت اطاعات با بیان این که در روایات ائمه اطهار آمده است که افرادی که وقت ظهور را تعیین می­‌کنند باید تکذیب شوند، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جامعه برخی از افراد بر اساس خواب­‌ها، رویاها و شنیده‌ها، زمان ظهور را تعیین می­‌کردند که امام خمینی(ره) دستور داد که حد شرعی بر این افراد جاری شود.

حجت الاسلام بخشی به انگیزه­‌ها و اهداف مدعیان دروغین اشاره کرد و افزود: کسب درآمد و ثروت، داشتن مشکلات اخلاقی، روحی و روانی، جلب توجه مردم به خویش از انگیره‌های مدعیان دروغین در جامعه است.

وی در ادامه به بررسی شیوه‌های تبلیغی وهابیت ضد مذهب شیعه پرداخت و عنوان داشت: جریان وهابیت تمام احادیث متعارض و اختلافی در عرصه مهدویت را جمع آوری کرده است و با تربیت مبلغانی که مسلط بر تفسیر آیات قرآن و این روایات متعارض شیعی هستند، به ترویج افکار انحرافی در میان شیعیان می‌پردازند.

حجت الاسلام بخشی ابراز کرد: تدوین متون آموزشی و توجهی ضد شیعی در سطوح مختلف علمی، ساده و روان کردن شبهات مذهبی از مذهب شیعه و اهل سنت و ترویج این شبهات در جامعه و فصای مجازی؛ تدوین پایان نامه و پژوهش‌های علمی مختلف از راهکارهای تبلیغی وهابت ضد مذهب شیعی است.

این کارشناس وزارت اطلاعات در ادامه به راهکارهای مقابله با مدعیان دروغین و جریان‌­های تکفیری پرداخت و ابراز کرد: ساده، روان و متقن صحبت کردن مبلغان با مردم و مخاطبان سبب افزایش اثر تبلیغی در جامعه می شود؛ باید مبلغان مطالب علمی سنگین را روان و ساده برای مردم بیان کند.

حجت الاسلام بخشی اظهار داشت: استناد به قرآن و روایات به جای استناد به خواب و رؤیاهای غیر معتبر؛ ترجیح ندادن فروع نشانه­‌های ظهور بر اصل ظهور امام زمان (عج)، بیان معیارهای صحیح در مباحث مختلف مهدویت همانند بیان وظایف منتظران؛ و روشنگری درباره مدعیان دروغین و جریان­‌های تکفیری از جمله راهکارهای مقابله با مدعیان دروغین است.

این کارشناس وزارت اطلاعات ببان کرد: مناسب است که مبلغان حقیقت غیبت را در جامعه تبیین کنند که غیبت امام زمان(عج) بر اساس مصلحت الهی صورت گرقته است و تا آماده شدن جامعه غیبت ادامه دارد.