آماده باش بیمارستانهای المخا و عدن در پی آمار بالای کشته های متجاوزان و همچنین منهدم شدن تجهیزات آمریکایی ائتلاف سعودی به دست نیروهای مقاومت یمن از مهمترین اخبار میدانی این کشور است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، یک منبع نظامی تاکید کرد که طی ۴۸ ساعت گذشته دست کم ۲۴۷ جسد از کشته های عناصر ائتلاف متجاز سعودی به بیمارستانهای المخا و عدن تحویل داده شده و این حجم بالای تلفات دشمن باعث شده که این بیمارستانها در حالت فوق العاده بسر ببرند.

منبع مذکور تاکید کرد که این عناصر متجاوز به دست نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه ساحل غربی به هلاکت رسیده اند.

بر اساس این گزارش، بیمارستانهای عدن در نخستین ساعات صبح روز گذشته دست کم ۹۷ جسد را تحویل گرفته و ۷۷ جسد دیگر تا نیمه روز به آنها تحویل داده شد.

ارتش و کمیته های مردمی یمن در جریان حملات موشکی خود تجهیزات نظامی متجاوزان از جمله ۳ تانک آمریکایی را در جبهه موزع و خودروی ضد زره آمریکایی «اشکوش» را در جبهه الوازعیه منهدم کردند.

در جبهه نجران نیز حملات توپخانه ای نیروهای یمنی علیه مواضع نظامیان سعودی و عناصر وابسته به آنها در مناطق الشرفه و المخروق تلفات انسانی و خسارات مادی برجای گذاشت.