ورامین – امام جمعه موقت ورامین گفت: استان تهران با قریب پنج میلیون نفر فاقد رسانه هستند و مصوبات دولت و صدا و سیما برای تأسیس صدا و سیمای شهرستان های استان تهران اجرایی نشده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه شهرستان ورامین با اشاره به در پیش بودن سالروز میلاد باسعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان جوان اظهار داشت: باید جوانان کشور هر چه بیشتر با شخصیت حضرت علی اکبر(ع) آشنا شوند و ضمن اقتدا به سیره و رفتار این جوان رشید و با وقار امام حسین(ع)، به الگوهای وارداتی و غربی دست رد بزنند.

امام جمعه موقت ورامین افزود: جوانی که علی اکبر دارد، دنبال عنصر فاسد و پرورش یافته فرهنگ غرب نخواهد رفت و شخصیت و کرامت خود را از دست نخواهد داد.

مسئولان برای برطرف کردن نیاز جوانان رسالت سنگینی را بر عهده دارند

وی ادامه داد: وظیفه نظام اسلامی و دستگاه های مربوطه در رابطه با رسیدگی به نیازهای جوانان بسیار سنگین و مهم است و باید در زمینه اشتغال و ازدواج جوانان، اقدامات جدی صورت گیرد.

محمودی اضافه کرد: جای تأسف دارد که برخی متولیان و مسئولان از کنار این مسأله با شعار و تبلیغات می گذرند، ولی جوانان عزیز بدانند که هویت و شخصیت و اصالت آنان، بهترین سرمایه ای است که باید با چنگ و دندان آن را حفظ کنند.

موضوع ازدیاد جمعیت از سوی خانواده ها مورد توجه قرار گیرد

خطیب نماز جمعه ورامین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن روز ملی جمعیت یادآور شد: موضوع ازدیاد جمعیت و تکثیر فرزندان، موضوع بسیار مهمی است که باید خانواده ها آن را جدی بگیرند.

وی افزود: امروز جمعیت جوان کارآمد یکی از مولفه های قدرت جامعه است و متأسفانه در اثر برخی سیاست های افراطی غلط، آسیب جدی به کشور وارد شده و باید برای تغییر نگاه فرهنگی، همه به صحنه بیایند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران یادآور شد: یک روز به همه باورندند که فرزند کم تر، زندگی بهتر را به ارمغان می آورد، در حالی که باید دانست فرزند بیشتر، زندگی شادتر را به همراه خواهد داشت.

وی بیان داشت: امروز باید فرزندآوری به موقع صورت گیرد و تعداد فرزندان معقول و منطقی باشد تا کشور و جامعه با بحران مواجه نشود.

دشمن به اقتدار و صلابت شیعیان پی برده است

امام جمعه موقت ورامین در ادامه به سالروز لغو قرارداد استعماری تنباکو اشاره کرده و اظهار داشت: فتوای یک مرجع عالیقدر در سال ۱۲۷۰ شمسی، استعمار را به زانو درآورد و از آن روز، دشمنان شیعه به قدرت و صلابت شیعیان پی بردند.

وی بیان داشت: مرکز ثقل شیعه، مرجعیت است و در طول تاریخ مشاهده کردیم که یک فتوا در دربار ناصرالدین شاه تأثیر می گذارد تا جایی که همسرش نیز برای وی قلیان نمی آورد و این قدرت شیعه را به نمایش گذاشته و دشمن نیز از همین موضوع در هراس است.

دشمن از جایگاه مرجعیت و ولایت می ترسد

محمودی گفت: به برکت امام راحل، مردم از یوغ رژیم ستمشاهی نجات پیدا کردند و به برکت یک فتوا در هشت سال دفاع مقدس، یک وجب از خاک کشور به دشمن داده نشد و به برکت ولایت در فتنه سال ۸۸، مردم به صحنه آمده و طومار فتنه گران را در هم پیچیدند.

امام جمعه موقت ورامین تأکید کرد: دشمن از جایگاه مرجعیت و ولایت می ترسد و به همین خاطر امروز در صدد تضعیف این جایگاه بوده و تلاش دارد تا ولایت را تضعیف کند.

وی بیان داشت: در سال ۸۸، با صراحت در خیابان ها بر علیه جایگاه ولایت شعار دادند ولی مردم بصیر و هوشیار به صحنه آمدند و یکپارچه با شعارهای کوبنده بر دهان یاوه گویان کوبیدند.

محمودی تأکید کرد: امروز دشمنان داخلی و خارجی درصدد تضعیف جایگاه ولایت هستند و به نهادهای زیرمجموعه رهبری حمله و شورای نگهبان را تضعیف و سپاه و بسیج را می کوبند.

وی افزود: خوشبختانه ملت آگاه و انقلابی ایران راه نورانی خود را خوب شناخته و هرگز از ولایت جدا نخواهد شد و در برابر هر شخص و جریان و تفکری که بخواهد ولایت را تضعیف کند، با کمال قدرت خواهد ایستاد.

مردم پشتیبان نیروی انتظامی هستند/پلیس در برخورد با مفاسد مأیوس نشود

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران در ادامه با تقدیر از زحمات نیروی انتظامی در مبارزه با ناامنی و مفاسد اخلاقی و اجتماعی گفت: مردم از شما انتظار دارند تا با کمال قدرت و بر اساس ضوابط قانونی با مفاسد اجتماعی، سرقت ها و ناامنی ها برخورد کنید و هرگز از اظهار نظر چندنفر ناامید نشوید.

وی بیان داشت: امروز مردم از مظاهر غیراخلاقی و بدحجابی ها و برخی مفاسد اجتماعی نگران و ناراحت هستند و مردم انتظار دارند تا با کمال قاطعیت با این مفاسد برخورد شود.

محمودی گفت: مردم علیرغم حرف های برخی از افراد سیاسی، حمایت خود را از نیروی انتظامی برای مبارزه با مفاسد اجتماعی و مظاهر علنی فساد اعلام می کند.

امام جمعه موقت ورامین در ادامه با اشاره به انتصاب رییس جدید سازمان صدا و سیما یادآور شد: متأسفانه این دانشگاه عمومی نتوانسته، آنگونه که شایسته است به نیاز مخاطبان پاسخ دهد.

وی بیان داشت: شهرستان های استان تهران با قریب پنج میلیون نفر فاقد رسانه هستند و مصوبات دولت و صدا و سیما برای تأسیس صدا و سیمای شهرستان های استان تهران موجود بوده و من از رییس جدید این سازمان می خواهم که به این مصوبه جامه عمل پوشانیده و رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی این منطقه را فراهم آورد.