خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: پدیده قاچاق بسیار خطرناک است و ضربه شدید به اقتصاد کشور وارد می کند و مسئولان باید با آن قاطع برخورد کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان اذعان کرد: در این ماه باید بکوشیم دل را زنده کنیم. ببینیم دل زنده است یا مرده؛ ما روزی بنام قیامت در پیش داریم که در آن روز خدا از انسان قلب سالم می خواهد.

وی نکته دوم در خصوص این ماه را به یاد فقرا بودن عنوان کرد و خاطرنشان کرد: حالا که خداوند به ما مال داده به یاد فقرا، نیازمندان و کسانی که نمی توانند برای خود مسکن تهیه کنند، باشیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نکته سوم اینکه اگر می خواهیم از شفاعت رسول اکرم(ص) بهره مند شویم باید بکوشیم راه پیغمبر را پیش بگیریم.

وی در ادامه با تبریک انتصاب علی عسگری به ریاست صدا و سیما افزود: آقای عسگری بدان بار سنگینی بر دوش شماست؛ دستورات رهبری به رئیس قبلی را با دقت بخوانید. مسئله صدا و سیما بسیار مهم بوده زیرا یک دانشگاه سیار است و در روح و جان نوجوانان و جوانان نفوذ می کند.

آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: خیلی مراقب باشید صحنه های مبتذل را ارائه ندهید؛ صحنه های مهیج را ارائه ندهید و به جوانان رحم کنید.

وی پدیده قاچاق در کشور را بسیار خطرناک برشمرد و گفت: این پدیده ضربه شدید به اقتصاد کشور وارد می کند و مسئولین باید قاطع برخورد کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ضمن تسلیت شهادت سردار ناظر به مواضع مقتدرانه سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه اشاره کرد و افزود: ایشان گفت از ادبیات تهدید بپرهیزید زیرا طبق حق قانونی، عبور از تنگه هرمز را به روی شما خواهیم بست.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه مردم نباید بیوگرافی آمریکا را فراموش کنند به غارت دو میلیارد دلار از دارایی های ایران اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل غارت دو میلیارد دلار از دارایی های ایران توسط آمریکا تصمیم گرفته ام چند مدال به آمریکا بدهم.

وی در ادامه افزود: آمریکا مردم، زنان و کودکان را به خاک و خون می کشد و عذرخواهی هم نمی کند؛ در مذاکرات هسته ای تعهد می کند و همزمان تعهد را زیر پا می گذارد و به قوانین بین المللی پایبند نیست. آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران حمله می کند و همه را می کشد و به خلبان قاتل جایزه می دهد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه آمریکا ادعای دموکراسی کرده و همزمان در امور داخلی کشورها دخالت می کند، گفت: آمریکا نه تنها مظلومین و بیگناهان را می کشد بلکه از کشندگان نیز حمایت مالی و تسلیحاتی می کند.

وی تصریح کرد: ببینید چگونه آمریکا از عربستان در مقابل مردم مظلوم یمن حمایت می کند. بدانید آمریکا دشمن اسلام و قرآن شما است و از رژیم اشغالگر قدس حمایت می کند.

آیت الله موحدی کرمانی آمریکا را اسلام ستیز، شیعه ستیز و ایران ستیز عنوان کرد و افزود: چون ایران، ایران اسلامی است؛ آمریکا منافق است. به ظاهر ائتلاف ضد داعش تشکیل می دهد اما در باطن به آنها و تروریست ها کمک مالی و تسلیحاتی می کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اذعان کرد: وقتی موج خطرناک تروریسم به اروپا می رسد، آمریکا فریاد می رسد اما وقتی در سوریه وجود دارد آن را احسنت می کند؛ آمریکا دروغگو است و اقدامات عده ای شرور را به اسلام نسبت می دهد و اسلام هراسی و شیعه هراسی به راه می اندازد.

وی در ادامه آمریکا را مستکبر، دروغگو و زورگو برشمرد و گفت: آمریکا به خود اجازه می دهد سلاح هسته ای داشته باشد اما کشورهای دیگر را از داشتن سلاح های دفاعی منع می کند.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: آمریکا به اموال کشورها و ثروت های مردم دستبرد می زند؛ از این تریبون اعلام می کنم که به کشورهای دیگر که پول های خود را از بانک های آمریکا بیرون بکشید وگرنه دادگاه های آمریکا لختتان می کند؛ این بخشی از مدالهایی بود که به آمریکایی ها داده می شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به محمد جواد ظریف گفت: شما با این روح ظریفتان با چه عناصر قلدری سرو کار دارید؛ خداوند به شما اجر بدهد و شما را یاری کند. مبادا گول این قلدر خون آشام را بخورید.

وی افزود: این مدال ها را نه تنها به آمریکا بلکه به رژیم اشغالگر قدس و کشورهای اروپایی که دنباله رو آمریکا هستند باید داد؛ ما با همان چشمی که به آمریکا نگاه می کنیم به آنها هم نگاه می کنیم.