یزد ـ امام جمعه یزد با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی و استفاده از راهکار های عملی در این زمینه گفت: مبارزه با قاچاق گام اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی موضوعی بسیار حائز اهمیت است که باید در الویت های مسئولان قرار گیرد، اظهار داشت: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی، مبارزه با قاچاق کالا است.

وی عنوان کرد: قاچاق کالا، تولید داخلی را نابود می کند و تعطیلی کارخانه ها و اصناف را رقم می زند بنابراین لازم است با مقابله جدی با قاچاق کالا از یک سو و ارتقاء و افزایش کیفیت تولید داخلی، در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشت.

ناصری تصریح کرد: مسئولان وظیفه دارد مبادی ورودی کالاهای قاچاق را به شدت تحت کنترل قرار دهند و فروشندگان اجناس قاچاق را نیز زیر نظر داشته و از اقدام آنها جلوگیری کنند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: تولیدکنندکان داخلی نیز کیفیت محصولات را افزایش و قیمت آنها را کاهش دهند و در مردم برای خرید کالاها رغبت ایجاد کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن هفته جوان اظهار داشت: بیشترین جمعیت کشور ما در حال حاضر جمعیت جوان هستند و لازم است مسئولان برای این جمعیت برنامه ریزی مدون داشته باشند.

ناصری با بیان اینکه دشمنان برای جوانان ما خوراک فرهنگی فراهم کرده اند، افزود: مسئولان و دولتمردان ما نیز باید در این زمینه تدبیر جدی و اساسی داشته باشند و اجازه ندهند آینده کشور ما را برنامه ریزی های نادرست و خوراک فاسد غرب به نابودی بکشاند.