فؤاد معصوم، رئیس جمهور عراق و هادی العامری، دبیر کل سازمان بدر بر اهمیت از سرگیری جلسات مجلس نمایندگان به منظور انجام وظایف قانونگذاری و نظارتی تأکید کردند.

به گزارش شیعه پرس؛ دفتر ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیه ای گفت: فؤاد معصوم، رئیس جمهور عراق عصر (دیروز) پنجشنبه در بغداد، هادی العامری، دبیر کل سازمان بدر را به حضور پذیرفت. و با او درباره تحولات جاری در اوضاع امنیتی و سیاسی کشور و راههای حل بحران سیاسی موجود گفت و گو کرد. دو طرف در این دیدار بر مسئله اصلاحات و دستگاه قضایی و بیرون راندن تروریستها تمرکز کردند.
به نوشته سومریه نیوز، در این بیانیه آمده است: دو طرف در این دیدار یک بار دیگر بر اهمیت از سرگیری تشکیل جلسات پارلمان برای عمل به وظایف قانونگذاری و نظارتی خود به عنوان مقدمه تکمیل فرآیند اصلاحات و حل مشکلات اقتصادی و مالی و امنیتی موجود و تلاش جدی بریا توصعه تمام نهادهای حکومتی تأکید کردند.
در این بیانیه خاطرنشان شده است که طرفین بر ضرورت کنار گذاشتن اختلافات و حل مشکلات امنیتی اخیر و جلوگیری از وقوع انفجارهای تروریستی و تعقیب تروریستها و گروههای وابسته به آنها در سراسر کشور تأکید کردند.
گفتنی است مجلس نمایندگان عراق دیروز پنج شنبه تمام گروههای سیاسی و کمیسیونهای پارلمانی را به جلسه روز یکشنبه اینده به منظور بررسی مسائل امنیتی و اقتصادی کشور و تصمیم گیری در این باره دعوت کرده است.
لازم به ذکر است که صندوق بین المللی پول پیش از این ضرورت اصلاح قانون بودجه و کاهش بودجه به منظور بازپرداخت بدهی طی چند روز اینده را به عراق گوشزد کرد.

بیشتر بخوانید.....
جامعه جهانی مخالف استقلال اقلیم کردستان است