قزوین – امام جمعه قزوین گفت: تغییر در مواضع ضد ارزشی و ضد انقلابی، شیوه جدید عوامل نفوذ است که اگر مراقب آن نباشیم در میان صفوف متدینین تفرقه ایجاد می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته قزوین در مسجدالنبی (ع) به بد عهدی ها و خیانت های مکرر امریکا و ترکیه در سوریه اشاره و تصریح کرد: آن ها نقض آتش بست، خیانت و بدعهدی کردند و این بار در زمان آتش بست به شهری در سوریه که از اهمیت بالایی برخوردار است حمله و آن را به اشغال خود درآوردند و تروریست ها در آن دست به جنایت های بزرگی زدند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: هم اکنون در این شهر نبرد ادامه دارد و از خدای متعال پیروزی و نصرت رزمندگان اسلام را خواستاریم تا انشاء الله این شهر به دامان مسلمانان بازگردد و از شر امریکا، ترکیه و اشرار نجات پیدا کند.

امام جمعه قزوین در ادامه به تشریح شیوه جدید عوامل نفوذ پرداخت و خاطرنشان کرد: عوامل نفوذ، فتنه گران مستقیم، کمک کنندگان به آن ها، پدرخوانده فتنه گران و یا همه کسانی هستند که در مقابل فتنه سکوت اختیار کردند و در گذشته با جسارت و گستاخی در مقابل فرمایشات رهبری موضع می گرفتند.

وی در این خصوص بیان کرد: عوامل نفوذ در گذشته در مقابل انقلاب، رهبر، اندیشه های امام قرار داشتند و برای تعطیل کردن شعار “مرگ بر امریکا” و دوستی با امریکا زمینه سازی می کردند. حرف هایشان فراوان در رسانه ها منعکس شده است اما گاهی نه حرف های گذشته را به یاد می آورند و نه می شنوند و یک مرتبه تغییر موضع می دهند و این تغییر موضع در بیان، برای پیش رفتن عملی در مسیر فتنه است و باید مراقب آن باشیم.

آیت الله عابدینی تأکید کرد: می بینیم همان کسانی که تا دیروز امریکا را چنین و چنان می دیدند، تغییر موضع می دهند و شعارهایی می دهند که من و شما باید شرمنده شویم و بگوییم آقایان شما که انقدر زد امریکا بودید چرا ما خبر نداشتیم!؟

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: آن ها به گونه ای رفتار می کنند که انگار می خواهند حقوق جمهوری اسلامی ایران را از حلقوم امریکا بیرون بکشند و به گونه ای جلو افتاده اند که شما به آن ها باید بگویی کمی آهسته تر حرکت کنید.

وی افزود: باید مراقب این تناقض گویی و خنثی کردن مکرر حرف هایشان باشیم. آن ها هر کجا که توانسته اند به نهال های انقلابی آسیب رسانده اند و کنایه زدند و کارشکنی کردند و نهادهایی مثل صدا و سیما و سپاه را مورد هجمه قرار دادند و یک دفعه به نفع برخی از چهره های سپاه به میدان می آیند و فدایی آن ها می شوند و اگر به این شیوه جدید عوامل نفوذ دقت نکنیم در صفوف متدینین تفرقه ایجاد خواهد شد.

امام جمعه قزوین با بیان این که بعد از نعمت ایمان و ولایت، نعمت وحدت از نعمت های شاخص هستند، اضافه کرد: وحدت نمی شود الا این که ما یک نفر را قطب همه حرکات و سکناتمان قرار دهیم و آن هم کسی است که ما را به سمت خدا سوق می دهد و امروز که از منظر ظاهری امام زمان (عج) غایب است، باید از نایب او حمایت و پیروی کنیم تا وحدت مسلمین حفظ شود.

آیت الله عابدینی گفت: آن هایی که جامعه را به سمت دو قطبی شدن می کشانند و یا خودشان را در مقابل رهبر، کسی جلوه می دهند در دیدگان تیزبین و بصیر جامعه ما جایی ندارند و اهمیتی برای آن ها قائل نبوده و نخواهند بود.

وی به انتصاب رییس جدید سازمان صدا و سیما اشاره و اظهار کرد: دکتر عبدالعلی علی عسگری که به ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی منصوب شده است پیشینه زندان در زمان طاغوت و حضور در دفاع مقدس دارد و سال های متمادی در صدا و سیما حضور داشته است و این انتصاب را به ایشان تبریک می گوییم. ایشان فردی شایسته است و برای ایشان از خدا توفیق می خواهیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: رهبری در حکم ایشان آورده که باید نیروهای انقلابی حفظ شوند زیرا اگر نیروهایی با افکار مسموم به ان جا نفوذ کنند آسیب شان بسیار زیاد خواهد بود و رهبری تأکید کرده اند باید علاوه بر حفظ و جذب نیروهای انقلابی در تربیت و ارتقای کیفی و رشد آن ها کوشش کنید و ما هم همین انتظار را از صدا و سیمای مراکز استان ها داریم.