اردبیل – نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل ممانعت از حج ۷۰ هزار زائر ایرانی را تبلیغ علیه کشورمان از سوی عربستان دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید حسن عاملی بعدازظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه هدف آل‌سعود از منع ۷۰ هزار حجاج ایرانی را تبلیغ بر علیه ایران دانست و افزود: آن‌ها در عالم اسلام وانمود خواهند کرد که ایرانی‌ها رغبت و اعتقادی به حج ندارند.

وی تصریح کرد: آل‌سعود با وجود تمام تلاش برای شرآفرینی در منطقه و تلاش برای تأمین منافع استکبار جهانی شکست‌ خورده است و بر ملا شدن ارتباط با رژیم صهیونیستی آبرویی برای آن‌ها در عالم اسلام و در میان آزادگان جهان نگذاشته است.

امام‌جمعه اردبیل افزود: شکست بسیار سنگین انتخاباتی جناح آل‌سعود در لبنان در برابر حزب‌الله نشان خوبی از عمق نفرت مردم منطقه به آل‌سعود است.

عاملی از ضعف دیپلماسی دولت در برابر شهدای منی و موضوع تعطیلی حج انتقاد کرد و گفت: حجاج بیت‌الله از شعائر خداوند متعال هستند و تحقیر آنها سد عن سبیل الله در وهله اول هتاکی در برابر خود خداوند است.

وی در عین حال با اشاره به عواقب کاهش جمعیت در کشور متذکر شد: کثرت و جوانی جمعیت از مؤلفه‌های بزرگ قدرت است و بر عکس پیری و افت جمیعت خطرات عدیده غیرقابل‌جبران و گاهی ویرانگر برای کشور به همراه دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان داشت: افول جمعیتی در ایران آثار خود را به تدریج نشان می‌دهد و تعطیلی بخشی از پادگان‌ها، پایین آمدن ظرفیت دانشگاه‌ها و سایر موارد از جمله این آثار است.

وی یادآور شد چند سال پیش تصمیم بر تعطیلی پادگان کشوری اصلاندوز و مشگین‌شهر بود که اینجانب با مذاکره با سردار احمدی‌مقدم مانع از این فاجعه شدم و تعطیلی به پادگان‌های استان‌های دیگری نصیب شد.

امام‌جمعه اردبیل ادامه داد: در این خصوص باید سیاست‌های کلان کشور توسط مجلس و دولت تهیه شود و مخصوصاً موانع ازدواج برطرف و تسهیلات لازم جهت ازدواج فراهم گردد.