هلاکت ۲۸ تروریست جبهه النصره در حماه، کشته شدن ۱۱ تروریست در ادلب، هلاکت ۱۶ عضو جبهه النصره در حومه ادلب، حملات خمپاره ای به حلب و کشته شدن ۵ نفر، از جمله اخبار امنیتی سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، منابع نظامی از کشته شدن بیش از ۴۰ تروریست عضو جبهه النصره در حومه حماه و ادلب در پی درگیری با ارتش سوریه خبر می دهند.

بر اساس این گزارش نیروهای ارتش سوریه موفق شدند ۲۸ تروریست جبهه النصره را در نزدیکی تپه سکیک در اطراف شمال حماه به هلاکت برسانند.

همچنین جنگنده های ارتش سوریه نیز مراکز تجمع تروریست های جبهه النصره را در شرق التمانعه در حومه جنوبی ادلب هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن ۱۱ تروریست و انهدام تجهیزات آنها شد.

از سوی دیگر در پی حملات هوایی به فرودگاه نظامی ابوظهور در حومه ادلب ۱۶ نفر از مسئولان گروه تروریستی جبهه النصره به هلاکت رسیدند.

در جدیدترین تحولات میدانی در سوریه نیز درگیری ها میان ارتش سوریه و تروریست های داعش در اطراف حمص همچنان جریان دارد.

در همین راستا درگیری ها میان نیروهای دموکراتیک سوریه با عناصر عضو گروه تروریستی-تکفیری داعش در حومه الشدادی در جنوب الحسکه ادامه دارد.

به علاوه گروه جیش الشمال مواضع گروه های کُردی را در روستای مرعناز در حومه شمالی حلب هدف حملات خود قرار داد.

همچنین گروه های مسلح محله الحمدانیه در شهر حلب را هدف حملات خمپاره ای خود قرار دادند.

از سوی دیگر به دنبال حملات خمپاره ای تروریست ها به محله هایی در شهر حلب، ۵ شهروند جان خود را از دست دادند و ۳ نفر دیگر نیز زخمی شدند.