سخنگوی ارتش اسرائیل در واکنش به ارسال بادبادک های آتش زا از نوار غزه به اراضی اشغالی مدعی شد، که اسرائیل آماده تشدید اوضاع در نوار غزه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «رونی مانلیس» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که ارتش اسرائیل آماده تشدید اوضاع در نوار غزه است. با این حال وی مدعی شده است که ارتش اسرائیل اقداماتی در دست دارد تا آرامش را به نوار غزه بازگرداند.

مانلیس ادامه داده که حماس به خوبی می داند که اقدام اسرائیل در انتشار نیروهای دفاعی خود نشان دهنده میزان آمادگی این رژیم است. وی افزود: ما به دنبال تشدید تنش نیستیم اما برای آن آماده ایم و در طول ۴ سال گذشته در این حد آماده تشدید تنش نبوده ایم.

سخنگوی اسرائیل در واکنش به ارسال بادبادک های کاغذی آتش زا و بادبادک های هلیومی از نوار غزه به سوی اراضی اشغالی این سخنان را مطرح کرده است و رسانه های اسرائیلی مدعی شده اند که ارتش اسرائیل توان و ابزار لازم برای مقابله با این اقدامات را دارد.

ارسال بادبادک ها و بالون های آتش زا یکی از شیوه های مقاومتی ابتکاری جوانان فلسطینی در نوار مرزی غزه در برابر حملات و تجاوزات ارتش صهیونیستی علیه شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز بازگشت است.