اهر – امام جمعه شهرستان اهر با تاکید بر ضرورت حل مشکلات بیکاری و ازدواج جوانان از سوی دولت گفت: برای حل مشکلات اقتصادی مردم وظیفه دولت تأمین معیشت آنهاست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام جواد حاجی زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: با توجه به اینکه حل بسیاری از مشکلات و مسایل اقتصادی مردم در گرو تأمین مایحتاج مورد نیاز بدون دغدغه می باشد، لازم است دولت تا حد توان در این زمینه عنایت ویژه ای داشته باشد.

وی، همچنین ضمن گلایه از برنامه کنترل جمعیت در سال های گذشته که منجر به کاهش جمعیت شد گفت: این کاهش جمعیت یکی از توطئه ها و نقشه های دشمنان در رسیدن به مقاصدشان بود، اما با سیاست های کلی جمعیت که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، لازم است افزایش جمعیت مورد توجه قرار گیرد چرا که اگر جامعه به سوی پیری برود از لحاظ اقتصادی، نظامی، نیروی کار و در سایر زمینه ها با مشکل روبروخواهیم شد.

امام جمعه شهرستان اهر، همچنین به نقش آیت ا… میرزا حسن شیرازی در لغو امتیاز تنباکو گفت: علمای بزرگ دینی هرجا که احساس خطر و مسئولیت کردند نه تنها سکوت نکرده اند بلکه در حل مشکلاتی که در جامعه به وجود می آمد از همه پیشی می گرفتند که تاریخ گواه این نقش بی بدیل علمای بزرگ دینی در برهه های حساس تاریخی است.

وی، همچنین با اشاره به سنگ اندازی مسئولان سعودی در مورد حضور حجاج ایرانی در حج امسال گفت: متأسفانه با بهانه های واهی و کارشکنی های خلاف شرع و فقه اسلامی سعودی ها مشهود است که می خواهند از کشورمان کسی به حج نرود که امیدواریم در روزهای آینده رفتن و یا نرفتن حجاج ایرانی به سرزمین وحی مشخص شود و مردم ما هم عزتشان را به ذلت نخواهند داد.

امام جمعه شهرستان اهر، همچنین با اشاره به دیدار فرماندهان نیروی انتظامی با مقام معظم رهبری گفت: نیروی انتظامی با کارنامه درخشانی که دارد لازم است برای موفقیت بیشتر توصیه های مقام معظم رهبری را به کار بگیرند و در حفظ کشور و مرزها در کنار سایر نیروهای مسلح تلاش بیشتری کنند.

وی، با اشاره به روز ولادت علی اکبر (ع) و روز جوان، خواستار حل مشکلات بیکاری و ازدواج جوانان از سوی دولت شد.

حجت الاسلام حاجی زاده، همچنین روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، روز بزرگداشت حکیم عمرخیام، روزجهانی موزه و میراث فرهنگی و روزجهانی ارتباطات و روابط عمومی را گرامی داشت.