سمنان – امام جمعه سمنان با بیان اینکه حربه ای بدتر از فساد و منکرات برای یک حکومت اسلامی نیست، گفت: دشمنان با ترویج فساد و منکرات قصد ترویج بد اخلاقی را در کشور دارند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلای این شهر، ضمن قدردانی از تلاش های نیروی انتظامی در برقراری امنیت کشور، ابراز داشت: مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و امرای ناجا، در هفته گذشته، تاکید کردند که نیروی انتظامی در ایجاد امنیت اخلاقی در جامعه نباید به جوسازی ها توجه کند و باید به وظایف خود در این خصوص به خوبی عمل کنند از سوی دیگر باید در نظر داشت که دشمنان با ترویج فساد و فحشا و منکرات قصد ترویج بد اخلاقی را در کشور دارند و باید در برابر این تهدیدات ایستاد.

وی از آغاز فعالیت تذکر لسانی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در بحث حجاب در جامعه خبر داد و افزود: کار نیروی انتظامی و ستاد احیاء در مقابله با بد حجابی و بی حجابی امری قانونی است و مردم باید با آنان در این موضوع همکاری کنند.

کشور باید یک صدا واحد داشته باشد

نماینده ولی فقیه در استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشور باید یک صدای واحد داشته باشد و آن هم صدای ولایت فقیه است، گفت: همه باید در خط ولایت حرکت کنند و از رهبری به عنوان محور در جامعه پیروی کنند.

آیت الله شاهچراغی با تاکید بر اینکه خانواده و نسل جوان دو هدف اصلی دشمنان در ترویج بی فرهنگی و هجمه جنگ نرم هستند، ابراز داشت: جوانان سعی کنند تا در تله تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن گرفتار نشوند چرا که امروز این ملعونان نسل آینده ساز و بنیان جامعه ما را نشانه گرفته و به دنبال ترویج تهاجم فرهنگی و گرفتار کردن جوانان هستند.

وی افزود: اگر مقام معظم رهبری ما را به وحدت در جامعه دعوت می کنند، سخنان ایشان بر گرفته از قرآن است، چرا که در قرآن بر حفظ وحدت تاکیدات فراوانی شده و فعالان فرهنگی می بایست در تبیین این مفاهیم برای نسل جوان اهتمام ویژه داشته باشند تا شاهد رشد فرهنگی آینده سازان ایران اسلامی در چارچوب ولایت فقیه باشیم و بتوانیم سربازانی صالح برای نظام جمهوری اسلامی تربیت کنیم.

امام جمعه سمنان همچنین گفت: جنگ سوریه جنگ کفر در برابر اسلام است و جنگ بشار اسد نیست و دشمنان و داعش در سوریه تلاش می کنند تا به جمهوری اسلامی ایران و اسلام و تشیع ضربه بزنند و باید دانست که هدف دشمنانی که امروز داعش را برای مقابله با اسلام علم ساخته اند، جبهه مقاومت و در نهایت ایران اسلامی است.