رفسنجان – امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه افتخار می کنم که زبان انگلیسی بلد نیستم، گفت: نباید خود باختگی به زبان انگلیسی ایجاد شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباس رمضانی پور ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته رفسنجان با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: رهبر انقلاب فرزندآوری را یک مجاهدت بزرگ می دانند؛ ایشان می فرمایند «من معتقد به کثرت جمعیت هستم چون دشمن کشوری کهنسال از ما می‌خواهد».

وی با بیان اینکه باید فرزندآوری فرهنگ‌ سازی شود، تصریح کرد: در این رابطه پدران و مادران فرزندان خود را به فرزند آوری تشویق و ترغیب کنند.

افتخار می کنم زبان انگلیسی بلد نیستم

امام جمعه رفسنجان در ادامه به سوء برداشت ها از آموزش زبان بیگانه پرداخت و گفت: رهبر انقلاب مخالف زبان انگلیسی و فراگیری هیچ زبانی نیستند اما برخی به زبان انگلیسی دلباختگی پیدا کرده اند.

حجت الاسلام رمضانی پور تصریح کرد: من خود افتخار می کنم که زبان انگلیسی نمی دانم اما افتخار می کنم که زبان عربی را تا حدی می فهمم چرا که زبان قرآن است.

وی با تأکید بر اینکه نباید خودباختگی به زبان انگلیسی ایجاد شود، اظهار داشت: همه زبانکده ها در رفسنجان زبان انگلیسی را آموزش می دهند؛ این درشت نیست و باید دیگر زبانها مثل فرانسه یا آلمانی نیز آموزش داده شود.

امام جمعه رفسنجان یادآور شد: باید ببینیم که در کشور انگلستان به سادگی اجازه داده می شود که زبان فارسی آموزش داده شود اما ما راحت اجازه می دهیم.

اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان داخلی

امام جمعه رفسنجان اقتصاد مقاومتی را با تکیه بر توان داخلی امکان پذیر دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی شناسایی و فعال کردن مزیت ها و ظرفیت های داخلی کشور است.

حجت الاسلام رمضانی پور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب می فرمایند معیشت مردم را درست کنید تا ایمان آنها گرفته نشود، تأکید کرد: اگر برخی عزیران در دولت نسبت به معیشت مردم کوتاهی کنند و ایمان مردم تضعیف شود باید فردای قیامت پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه باید مسئول دین و ایمان مردم باشیم، تصریح کرد: برخی به جای کمک در تسهیل سرمایه‌گذاری مانع بزرگی هم هستند اما از آن طرف با ورود هیئتی از غرب به‌گونه‌ای حرص و طمع پیدا می‌کنند که گویا خدا آمده است.

نیروی انتظامی با افراد هنجار شکن برخورد کند

امام جمعه رفسنجان به دیدار فرماندهان نیروی انتظامی با رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود: ایشان با تعریف و تمجید از این نیرو از خدمات آن‌ها به‌ویژه در انتخابات هفتم اسفند و همچنین دهه‌فجر و نوروز و کاهش تصادفات نوروزی تمجید کردند.

وی ادامه داد: در این دیدار رهبر انقلاب نکاتی را مطرح کردند که از جمله آنها امنیت موضوع و اولویت درجه یک کشور دانستند. امنیت اخلاقی را مورد تأکید قرار دادند و ضرورت تصویر یک یار مهربان و مقتدر در ذهن مردم از نیروی انتظامی را مورد اشاره قرار دادند.

حجت الاسلام رمضانی پور از تلاشهای نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت در جامعه قدردانی کرد و یادآور شد: مردم می خواهند که با افراد هنجارشکن برخورد شود، افرادی که مشروبات الکلی مصرف کرده و رانندگی می کنند.

امام جمعه رفسنجان با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، تصریح کرد: آن حضرت بهترین الگو برای جوانان هستند که از جمله خصایص ایشان شجاعت، اهل مناجات، عدم عیب جویی و دروغگویی، مهربانی و ساده زیستی بود.

حجت الاسلام رمضانی پور به یوم‌النکبه نیز اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب فرمودند تنها راه از بین بردن بحران‌های خاورمیانه نابودی رژیم جعلی صهیونیستی است.

وی با اشاره به تحولات خاورمیانه بیان داشت: فتنه خان‌طومان در لوای آتش‌بس با توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی بود که غافلگیرانه انجام شد و تعداد زیادی از رزمندگان را به شهادت رساند.